Новини / Трейдинг     30 жовтня 2020 16:45

Експортна ціна соняшникової олії перетнула позначку у $1000/т

На внутрішньому ринку продовжується зростання закупівельних цін на соняшник – протягом тижня вони додали 400 грн за тонну

Ціна української соняшникової олії у портах Чорного моря перетнула психологічну позначку у $1 тис за тонну. Станом на 29 жовтня на умовах постачання FOB експортна ціна олії на фізичному ринку встановилась на рівні $1005 за 1 тонну. Також, 30 жовтня, відновилось зростання котирувань ріпака, сої та соєвої олії на світових біржах. Про це повідомили у аналітичній компанії Agritel.

Підтримуючим фактором виступають погані прогнози щодо врожаю соняшника в Україні. Асоціація «Український клуб агарного бізнесу» оприлюднила розрахунки, згідно з якими очікування урожаю знижено до 12,2 млн тонн. На початку вересня УКАБ прогнозував валовий збір головної олійної культури країни на рівні 13,6 млн т За даними міністерства розвитку економіки, торгівля та сільського господарства, станом на 29 жовтня соняшника в Україні зібрано 11,9 млн т з 94% площ під культурою.

До речі, як зазначили у Agritel, практично завершено збирання «квітки сонця» і у РФ – зібрано 95% всіх площ, а воловий збір поки становить 12,5 млн т. Тобто на рекордну пропозицію з боку Росії також очікувати не варто.

Читайте: Врожай кукурудзи і соняшника буде значно менший за очікуваний

На внутрішньому ринку ціни на соняшник також зберігають зростаючу динаміку. Як повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», за тиждень на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни збільшились на 400 грн/т – до 15,5 тис грн/т і 16 тис грн/т відповідно (станом на 30 жовтня). За рахунок низького рівня продажів переробні та закупівельні компанії вимушені конкурувати між собою, що підштовхує ціни до подальшого зростання.

Також, згідно з інформацією «Аграрного союзу України», на умовах FOB за тиждень ціна української соняшникової олії зросла з $980-990/т до $1000-1015 за 1 тонну.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що українські сільськогосподарські виробники вже зібрали близько 52 млн тонн зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також