Новини / Рослинництво     28 жовтня 2020 13:02

Врожай кукурудзи і соняшника буде значно менший за очікуваний

Аналіз останніх даних про хід збиральної кампанії пізніх культур показує, що вал кукурудзи становитиме менше 30 млн тонн, а соняшника аграрії зберуть лише 12,2 млн тонн

Аналіз останніх даних про хід збиральної кампанії пізніх культур показує, що попередні прогнози про валовий збір зернових та олійних культур необхідно переглянути у бік зменшення. Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

«У зв’язку з несприятливими погодними умовами протягом липня-серпня, а також враховуючи ситуацію зі зборами в вересні та жовтні в низці регіонів України УКАБ перерахував прогнозні значення валового урожаю пізніх культур», – сказано у повідомленні.

Представлений розрахунок базувався на оцінці «Українського клубу аграрного бізнесу» станом на 27 жовтня 2020 року

Кукурудза

Прогноз УКАБ валового збору кукурудзи скоротився з 32 млн тонн до 29,4-29,5 млн тонн, але він ще може змінитися на більш оптимістичний. Наразі, за даними УКАБ, вже зібрано близько 13 млн тонн кукурудзи при середній врожайності 5,18 т/га (за даними мінекономіки – 14,5 млн тонн за врожайності 4,73 т/га). В деяких областях вже зібрано більше 50% посівних площ, тобто можна казати про більш менш сталу середню продуктивність с гектару. Але зазвичай аграрії починають збирати врожай з менш продуктивніших полів, тому є певні надії, що під кінець збору продуктивність буде більшою і зросте у середньому до 5,75 т/га.

Читайте: Ірина та Лілія Дудки: Родинний бізнес, жіночий раціоналізм та робота мрії

Несприятливі умови склалися майже на всій території України, проте найбільше скорочення очікуваного врожаю відбулося в Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській та низці південних областей. В результаті посушливих умов та нестачі запасів вологи в ґрунті спостерігається дочасне висихання і дозрівання рослин. При польових оглядах доволі часто прослідковується недостатня виповненість та порівняно менші розміри качанів кукурудзи.

Соняшник

По соняшнику очікування урожаю знижено до 12,2 млн тонн. На початку вересня УКАБ прогнозував валовий збір головної олійної культури країни на рівні 13,6 млн т (за оцінками міністерства розвитку економіки, торгівля та сільського господарства валовий збір соняшника буде у 15 млн тонн, а станом на 26 жовтня його зібрано 11,6 млн тонн). Середня урожайність за підрахунками УКАБ складає 22 ц/га (за даними мінекономіки – 19,7 ц/га). Найбільше зниження відбулося за рахунок саме південних областей, де сконцентроване виробництво цієї олійної культури, а також в центральних областях.

Соя

Соя також суттєво постраждала від несприятливих умов, тому валовий збір очікується в розмірі лише 2,6 млн т, що на 30% менше тогорічного показника. Таке суттєве зменшення відбулося зокрема за рахунок зменшення площі посівів з 1,6 до 1,3 млн га. При цьому, за даними мінекономіки сої зібрано 2,2 млн га, а роботи проведені на 80% площ під культурою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що станом на 26 жовтня українські сільськогосподарські виробники засіяли 7,3 млн га озимих культур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також