Новини    27 жовтня 2021 16:16

Експорт з України до Китаю росте шаленими темпами – Магалецька

Наступний логічний для обох сторін крок – це масштабні інвестиції

Україна має активізувати всі проєкти з Китаєм на взаємовигідній основі, враховуючи національний інтерес.

“Сьогодні ми бачимо зацікавленість китайських партнерів у створенні відповідної транспортної інфраструктури; їх присутність у секторі вирощування, зберігання та транспортування зерна. Ну і, звичайно, інвестиції. Це зовсім не ті об’єми, які могли б бути, але прогрес існує. Думаю, що в найближчому майбутньому ми побачимо зрушення в цьому напрямку. І це буде відбуватися завдяки зближенню позицій держав на економічній основі. Це не тільки бажання щодо посилення співпраці з обох сторін, це логіка економічного розвитку взаємовідносин. Експорт з України до Китаю росте шаленими темпами і б’є усі історичні рекорди. Наступний логічний для обох сторін крок – це масштабні інвестиції” – наголосила голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька.

Читайте: Аграрії України не можуть купувати та продавати сільгосптехніку нових зразків

За її словами, Держпродспоживслужба разом із МЗС активно працює над відкриттям ринку Китаю для українських експортерів багатьох видів продукції харчування. Перемовини знаходяться на різних етапах, але можна умовно розбити продукцію на декілька груп. По-перше, це продукція тваринництва (м’ясо птиці і яйця та яєчні продукти). По-друге, це продукція рослинництва – пшениця, ріпак, сорго, горох та квасоля. Ведуться переговори також з відкриття ринку черешні. Проводяться перемовини щодо відкриття ринку для українського пшеничного борошна, шроту соєвого, яблук та лохини, а також риби та рибних продуктів.

“Ще один напрям – корми. Зараз проводимо роботу з отримання можливостей для експорту до Китаю українських кормів для домашніх тварин, комбікормів для сільськогосподарських тварин, птиці та ставкових риб. У зоні уваги доступ до китайського ринку заморожених напівфабрикатів, які містять продукти тваринного походження, рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження, а також яловичих колагенових оболонок” – говорить Магалецька.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що 68% аграріїв підтримують запровадження у 2022 році спецрежиму в АПК. 

Джерело: sinologist

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...