Новини / Трейдинг     05 лютого 2021 10:05

У січні продовольчі ціни досягли семирічного максимуму – FAO

Індекс продовольчих цін FAO у січні 2021 року зріс на 4,3%, досягнувши самого високого рівня з липня 2014 року, а світові запаси зернових очікує різке скорочення

Індекс продовольчих цін у січні 2021 року зріс на 4,3%, досягнувши самого високого рівня з липня 2014 року, а світові запаси зернових очікує різке скорочення. Таку інформацію оприлюднила Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) у черговому звіті 4 лютого.

Як зазначено у документі, у січні ціни на продовольство в світі продовжували зростати восьмий місяць поспіль, причому найзначніше подорожчали зернові, рослинні масла і цукор. При цьому середнє значення Індексу продовольчих цін FAO склало 113,3 пункту, що на 4,3% вище рівня грудня 2020 року і є максимальним рівнем з липня 2014 року.

Індекс цін на зернові у порівнянні з попереднім місяцем виріс на 7,1%, чому сприяло різке підвищення світових цін на кукурудзу, які зросли на 11,2%, перевищивши на 42,3% рівень січня 2020 року. Це пояснюється подальшим скороченням пропозиції на світовому рівні на тлі великих обсягів закупівель з боку Китаю і очікувань меншого, ніж передбачалося раніше, обсягу виробництва і запасів в Сполучених Штатах Америки, а також тимчасовим призупиненням ліцензій на експорт кукурудзи в Аргентині.

ЧитайтеЦіни на українську соняшникову олію не втримались на $1300/т

Зокрема, ціни на пшеницю підвищилися на 6,8% під впливом активного світового попиту і очікуваного скорочення обсягів продажів з боку Російської Федерації, де з березня 2021 року удвічі збільшується експортне мито на цю культуру.

Індекс цін на рослинні олії у січні підвищився на 5,8% і досяг найвищого рівня з травня 2012 року. Це було спричинене меншими, ніж очікувалося раніше, обсягами виробництва пальмової олії в Індонезії та Малайзії через надмірну кількість опадів і збереження дефіциту робочих рук. Також на динаміку вплинули тривалі страйки в Аргентині, які привели до скорочення експортного пропозиції соєвої олії і зростанні цін на неї.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні залишилися не виконаними 30% форвардних контрактів на зерно.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також