Новини / Техніка     21 жовтня 2021 13:33

Аграрії України не можуть купувати та продавати сільгосптехніку нових зразків

Наказом Мінекономіки було скасовано документи

В Україні майже на рік обмежили реєстрацію, а також купівлю/продаж нових зразків сільськогосподарської техніки, що не отримала сертифікати затвердження. Наказом Мінекономіки було скасовано документи, які уповноважують певні органи видавати дані сертифікати.

Згідно з нововведенням втрачають чинність накази Мінекономрозвитку, які уповноважували ДП “УкрЦВТ” та ДП “НТЦ “АгроСЕПРО” НААН” оцінювати відповідність сільськогосподарської техніки вимогам технічних регламентів. При цьому нових органів з оцінки відповідності призначити не вдалось.

Читайте: СБУ заявила про викриття корупційної схеми при реєстрації аграрної техніки

Унаслідок чого права проводити оцінку та видавати сертифікати немає ні в кого. Наразі немає змоги ввести в обіг трактори. Також не дозволяється продавати нову техніку, яка мала б вводитись в обіг під новий сезон.

Для розв’язання цього питання, експерти рекомендують внести зміни до Законів України “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України” та “Про технічні регламенти та оцінку відповідності”, згідно з якими буде визначено органи, відповідальні за оцінку відповідності сільгосптехніки.

Інформується, що наразі нардепи вже зареєстрували законопроєкти, які можуть врятувати ситуацію. Також у пояснювальній записці до проєкту закону вказано, що його прийняття дасть змогу розблокувати діяльність органів з оцінки відповідності та забезпечити їх повноцінне функціонування, а також відновити відомчу реєстрацію сільгосптехніки.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що українські аграрії зіткнулися з дефіцитом сільгосптехніки. 

Джерело: SuperAgronom.com

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також