Новини    16 січня 2023 19:24

Експерти назвали головні фактори, що ускладнюють роботу елеваторів

Зерно — то живий організм, воно дихає, набирає чи віддає вологу, переміщається, тому потребує постійної уваги

Мобілізація працівників, відключення електрики і залишена в полі кукурудза — це ті труднощі, які сьогодні значно впливають на роботу елеватора. Про це розповів очільник підрозділу елеваторів ГК “Нива Переяславщини” Олександр Борисенко, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Елеваторні потужності компанії складають 173 тис. т збіжжя. Частина площ дісталася від Переяславського ЕКХП, решта — то вже надбання “Ниви”. Три перших елеватори, кілька напільних складів та сушарки збудовані до 2017 року. Добротні, добре вентильовані автоматизовані приміщення, але час висуває нові умови, тому згодом вони потребуватимуть істотної реконструкції. Решта елеваторів та сушарок збудовані пізніше і повністю комп’ютеризовані.

Сьогодні працювати — саме задоволення. Від моменту вивантаження зерна і до його надходження на комбікормовий завод — усе на екрані комп’ютера. Тут відстежується температура, наповненість силосів-банок, рух зерна. Зерно — то живий організм, воно дихає, набирає чи віддає вологу, переміщається, тому потребує постійної уваги. З таким новітнім обладнанням, сучасними імпортними сушарками доглядати його нескладно, однак цей рік став справжнім випробуванням для підприємства. Трьох наших молодих і обізнаних працівників було мобілізовано, а щоб навчити елеваторника, має минути сезон сушіння, цілий рік, — зазначив Борисенко.

Водночас жнива-2022 були такі ж неоднозначні, як і весь рік. Кукурудза досі ще не зібрана. Аграрії буквально виривають у погоди по кілька тонн на добу.

І найголовніше — постійні відключення світла. Завдяки співпраці з енергетиками та розумінню, що елеватор — об’єкт критичної інфраструктури, на підприємстві знають, коли будуть відключення. Щоб складна техніка не зупинилася під час роботи, зупиняють її перед відключенням та переходять на живлення від генераторів.

Проте, виручає величезний досвід, професіоналізм працівників і розуміння того, що ми годуємо людей, і ще процес безперервний, наголосив Борисенко.

Нагадаємо, Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням ініціювати внесення змін до постанови КМУ щодо питання об’єктів критичної інфраструктури та включити зернозберігальні підприємства до об’єктів критичної інфраструктури.

Раніше повідомлялося, що серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.

Українська хлібопекарська галузь подала заявку на забезпечення генераторами електроенергії від міжнародних партнерів, організоване для представників українського АПК Міністерством аграрної політики та продовольства. Обладнання може надійти в Україну протягом одного-двох місяців.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів. Про це розповів генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, передає agroportal.

Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час пресбрифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...