Новини    07 грудня 2022 14:08

Українські пекарі отримають генератори протягом одного-двох місяців


Українська хлібопекарська галузь подала заявку на забезпечення генераторами електроенергії від міжнародних партнерів, організоване для представників українського АПК Міністерством аграрної політики та продовольства. Обладнання може надійти в Україну протягом одного-двох місяців.

Про це розповів перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) і директор ТОВ “Київ Хліб” (ТМ “Київхліб”) Юрій Дученко агентству “Інтерфакс-Україна“.

Дученко зокрема сказав, що в усьому світі нині спостерігається дефіцит генераторів, і куплену зараз техніку можна доставити в Україну щонайшвидше в січні.

“Ми подали заявки на закриття потреб щодо генераторів, партнери відгукнулися, але це питання ще не вирішено. Нам обіцяють їх, можливо, за місяць, можливо, за два. На жаль, невідомо, коли будуть чергові обстріли і чим це нам загрожує. Тобто питанням цим міністерство опікується, але 99% рішень потрібно ухвалювати самостійно, і їх вирішення лягає на плечі виробників”, – уточнив директор “Київ Хліба”.

За його словами, підприємство нещодавно закупило для свого млина та хлібозаводу генератори потужністю 650 кВт за більш ніж EUR100 тис. для забезпечення роботи в аварійному режимі. Водночас він зазначив, що таке рішення не дає змоги надовго заживити виробництво. Крім того, вироблювана генераторами електроенергія обходиться втроє-вчетверо дорожче за електрику від мережі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Для хлібозаводів робота на генераторах – це аварійний режим. Це можливо на половину дня або день. Але забезпечити постійну роботу підприємства на генераторі неможливо. Це стосується і технологічних питань, і таких, що генератори необхідно постійно обслуговувати та заправляти пальним. Це дуже складно зараз організувати. Але ми змушені для аварійних ситуацій це забезпечувати”, – наголосив Дученко.

За його словами, питання продажу хліба та хлібобулочних виробів в умовах планових та аварійних відключень електроенергії не стоїть настільки гостро, як з іншими продуктами, що швидко псуються, а головною проблемою є відсутність зв’язку та доступу до інтернету під час відключення електрики.

“Основна складність на сьогодні в тому, що під час відключення світла зникає зв’язок. Це дуже критично. Навіть якщо ми організуємо аварійну роботу магазинів та виробництва на генераторах, складно прийняти замовлення та відвантажити продукцію. Це все зав’язано через комп’ютерні мережі. У нас був випадок, що ми виробили продукцію, але не змогли ні надрукувати накладні, ні зв’язатися з магазином”, – пояснив віцепрезидент ВАП.

“Ми терміново вивчаємо питання встановлення систем Starlink. На жаль, вони зараз у дефіциті, й ціни зросли. Питання забезпечення Starlink критичне, тому що насамперед забезпечують військових, ДСНС, Пункти незламності. Звернулися до міністерств по допомогу, але вони поки що допомогти не можуть, розбираємося самостійно”, – додав він.

Читайте також: в Україні близько 20% хлібозаводів зруйновані або не відновили виробництво

За словами Дученка, галузь так чи так зможе пристосуватися до дефіциту електроенергії в країні та частково забезпечити себе енергопостачанням на періоди аварійних відключень.

“У будь-якому разі генератори допоможуть виробникам хліба забезпечити аварійний режим роботи, і якщо день-два не буде світла, це не буде критично. Інша річ – повна відсутність електроенергії та мінусова температура призведуть до критичних наслідків і тривалого перезапуску підприємства. Хоча я оптиміст, але готуватися потрібно до будь-яких сценаріїв. Подивіться, у багатьох із нас половину доби світла немає, і вже якось люди пристосувалися. Разом витримаємо та переможемо”, – підсумував директор “Київ Хліба”.

Нагадаємо, саме 7 грудня закінчується опитування суб’єктів господарювання, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, метою якого є оцінка фактичної потреби аграріїв у аварійному живленні електроенергією виробничих об’єктів.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

GRECO group поставили 10 теплогенераторів для українського агрохолдингу TESSLAGROUP. Окрім цього, нещодавно компанія реструктурувала та збільшила потужності підприємства, а це означає, що тепер клієнти GRECO group отримуватимуть обладнання через 14 днів після підписання контракту.

Читайте також: “На дотацію куплю генератор”: історія фермера, що подався на держпрограму на утримання корів.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...