Міжвідомча робоча група з дерегуляції рекомендує скасувати частину інструментів держрегулювання, які стосуються земельних питань, а решту — оптимізувати.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства економіки.
Так, зокрема, рекомендовано скасувати 17% інструментів, які стосуються земельних питань та належать до сфери компетенції Міністерства аграрної політики та продовольства. Решта інструментів буде спрямована на реінжиніринг та оптимізована. Також Міжвідомча робоча група рекомендувала скасувати 25% та осучаснити 75% інструментів, якими опікується Фонд держмайна.
Зокрема, пропонується скасувати такі інструменти:
- Висновок експертної комісії Держземагентства щодо можливості експорту картографічної інформації;
- Дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок;
- Витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів;
- Витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників;
- Висновок про покращення екологічного стану земель і підвищення родючості ґрунтів згідно з даними агрохімічного паспорта земельної ділянки;
- Свідоцтво про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.
Водночас за рішенням МРГ з дерегуляції, 62% інструментів у сферах компетенцій Міністерства юстиції мають бути оптимізовані.
Нагадаємо, торік у вересні народні депутати проголосували за прийняття за основу законопроєкту №7532, який передбачає вдосконалення та спрощення процедури набуття права власності на земельні ділянки с/г призначення.
Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуг, які збільшать прозорість та ефективність функціонування ринку землі.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!