В Україні планують ввести ліцензування діяльності з буріння свердловин для добування підземних вод. Про це ідеться у законопроєкті №9020 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ліцензування діяльності з буріння та використання свердловин для добування підземних вод”, пише AgroPolit.com.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Проєкт закону пропонує встановити, що буріння свердловин з метою водопостачання та їх ліквідація та/або тампонування підлягає ліцензуванню у порядку передбаченому законодавством.
У пояснювальній записці зауважили, що таке ліцензування унеможливить незаконну діяльність з буріння артезіанських свердловин та їх ліквідацію та/або тампонування, та незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для добування підземних вод після припинення їх експлуатації.
Видачу таких ліцензій має видавати Держгеонадра.
Законопроєктом 9021 встановлюються штрафи за:
- буріння свердловин для добування підземних вод без ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії такої ліцензії повністю або частково (від 17 до 34 тис. грн). За повторне порушення – до 51 тис грн.
- незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для добування підземних вод після припинення їх експлуатації – 34-51 тис грн, а при повторному порушенні протягом року – до 68 тис.грн.
Нагадаємо, Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.
Скидання росіянами води з Каховського водосховища має величезні наслідки для всього промислового комплексу України, який зосереджений у басейні Дніпра, й зокрема для населення.
Приват24 додав новий функціонал для підприємців – сплату єдиного податку та інших бюджетних платежів.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає добровільну відмову бізнесу від спрощеної системи оподаткування.
З липня 2023 року уряд планує скаcувати мораторій на податкові перевірки та повернути контроль над застосуванням РРО.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!