Новини / Трейдинг     08 грудня 2020 11:40

Ціни на соняшник в Україні знизились більше ніж на 1 тис грн/т

Всупереч пронозам закупівельні ціни на насіння соняшника в Україні почали зниження. Також просіли експортні ціни на сою і соняшникову олію

Всупереч прогнозам, які були оприлюднені наприкінці листопада, закупівельні ціни на насіння соняшника на внутрішньому ринку України почали знижуватись. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, минулого тижня, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни на товарне насіння соняшника просіли на 1100 грн/т, а експортні ціни зменшились приблизно на $20/т. Ціни на соняшникову олія за тиждень знизились приблизно на $40 за 1 тонну FOB порти Чорного моря (з поставкою у грудні).

У «Аграрному союзі України» зазначили, що цінова динаміка пояснюється закінченням збору культури і поступовим збільшенням пропозиції на внутрішньому ринку. Крім того, ймовірним чинником тижневого зниження цін є коливання на валютному ринку і глобальний тренд просідання цін на сою, соєву і пальмову олії, що відбивається на суміжних ринках.

Таким чином, наприкінці минулого тижня ціни на соняшник встановились на рівні:

  • EXW елеватор – 17600-18100 грн/т;
  • СРТ завод – 18100-18600 грн/т
  • FOB порти Чорного моря – $570-580/т (поставка у грудні).

ЧитайтеЯк грамотна колаборація допомагає успішно конкурувати на сучасному аграрному ринку

Також, згідно з моніторингом ГС «Аграрний союз України», зниження зазнали і експортні ціни на сою – на умовах FOB порти Чорного моря вони за тиждень втратили близько $25/т з поставкою у грудні. Але, на відміну від ринку соняшника, внутрішні закупівельні ціни на сою залишаються високими – пропозиції на ринку не вистачає за наявного активного попиту. Тож головним чинником просідання експортних цін є тенденції світового ринку про яки вже йшлося.

Ціни на сою наприкінці минулого тижня були зафіксовані на наступних рівнях:

  • EXW елеватор- 16500-17000 грн/т;
  • СРТ завод – 17000-17500 грн/т;
  • FOB порти Чорного моря – $495-505/т (поставка у грудні).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні почалось зниження закупівельних цін на пшеницю і кукурудзу.

Читайте також