Новини    17.04.2018 11:08

Чверть інвестицій в аграрній сфері пов’язані з розвитком тваринництва


На початок року зареєстровано 112 інвестиційних проектів в галузі тваринництва на загальну суму 10 млрд гривень, тобто, майже чверть від загальної кількості інвестицій в агросекторі. Про це повідомляє аналітичне агентство «Інфагро». Згідно прогнозів фахівців, молоко в країні буде, навіть якщо деякий час закупівельна ціна на нього буде залишатися низькою.

«Селянам прагнуть «допомогти» у вирішенні їх проблем українські депутати-популісти. Нещодавно в парламенті партією Ляшка зареєстрований законопроект, згідно з яким в країні повинні заборонити використання пальмової олії у виробництві продуктів харчування. І цю ініціативу нібито підтримує ряд фракцій парламенту і навіть аграрний комітет. Як один із аргументів, що обґрунтовують необхідність прийняття цього законопроекту, найчастіше звучить те, що цю сировину масово використовують в молочній промисловості», – кажуть в агентстві.

Та додали, що ця пропозиція, навряд чи, буде підтримана парламентом, аж надто це глобальне питання.

«Повністю заборонити застосування пальмового масла в країні нереально, адже така сировина використовується далеко не тільки молочниками. Вона стала незамінною також в кондитерській, хлібопекарській і м’ясній галузях. Але навіть якщо заборони використання пальмової олії не буде, її використання в Україні найближчим часом все одно скоротиться, принаймні в молочній промисловості», – йдеться у матеріалі.

Аналітики називають кілька причин такому розвитку подій. Це, насамперед, поінформованість покупців, які починають розрізняти, де молочний продукт, а де молоковмісний. Друге – зменшення фальсифікації у виробництві внаслідок зняття мораторію на перевірки, бо з 4 квітня Держпродспоживслужба отримала нові повноваження. Також великий ризик втрати основних зовнішніх ринків збуту сирних продуктів, при випуску яких молочною промисловістю використовується найбільше рослинних жирів.

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!Вас зацікавить