Новини    17 квітня 2018 11:08

Чверть інвестицій в аграрній сфері пов’язані з розвитком тваринництва


На початок року зареєстровано 112 інвестиційних проектів в галузі тваринництва на загальну суму 10 млрд гривень, тобто, майже чверть від загальної кількості інвестицій в агросекторі. Про це повідомляє аналітичне агентство «Інфагро». Згідно прогнозів фахівців, молоко в країні буде, навіть якщо деякий час закупівельна ціна на нього буде залишатися низькою.

«Селянам прагнуть «допомогти» у вирішенні їх проблем українські депутати-популісти. Нещодавно в парламенті партією Ляшка зареєстрований законопроект, згідно з яким в країні повинні заборонити використання пальмової олії у виробництві продуктів харчування. І цю ініціативу нібито підтримує ряд фракцій парламенту і навіть аграрний комітет. Як один із аргументів, що обґрунтовують необхідність прийняття цього законопроекту, найчастіше звучить те, що цю сировину масово використовують в молочній промисловості», – кажуть в агентстві.

Та додали, що ця пропозиція, навряд чи, буде підтримана парламентом, аж надто це глобальне питання.

«Повністю заборонити застосування пальмового масла в країні нереально, адже така сировина використовується далеко не тільки молочниками. Вона стала незамінною також в кондитерській, хлібопекарській і м’ясній галузях. Але навіть якщо заборони використання пальмової олії не буде, її використання в Україні найближчим часом все одно скоротиться, принаймні в молочній промисловості», – йдеться у матеріалі.

Аналітики називають кілька причин такому розвитку подій. Це, насамперед, поінформованість покупців, які починають розрізняти, де молочний продукт, а де молоковмісний. Друге – зменшення фальсифікації у виробництві внаслідок зняття мораторію на перевірки, бо з 4 квітня Держпродспоживслужба отримала нові повноваження. Також великий ризик втрати основних зовнішніх ринків збуту сирних продуктів, при випуску яких молочною промисловістю використовується найбільше рослинних жирів.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...