Новини / Фінанси     09 грудня 2019 08:48

Чому не можна «послати» МВФ: Милованов про нові домовленості

МВФ досяг угоди з українською владою щодо політики підтримки нової трирічної домовленості в розмірі 4 млрд SDR (близько $5,5 млрд) у рамках розширеного фінансування. Яке значення цієї угоди і чому Україні потрібен МВФ?

Ситуацію коментує на своїй сторінці у Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Тимофій Милованов зазначає, що економічні експерти та інвестори визнають необхідність співпраці з Міжнародним валютним фондом, проте є певна категорія «не-економістів», які пропонують відмовитися від програм МВФ. Тимофій Милованов вважає подібні заяви безвідповідальними, оскільки цей крок може призвести до економічної кризи:

«Всі економічні експерти і інвестори кажуть, що програма з МВФ потрібна. Але одночасно багато не-економістів пропонують «послати» МВФ. На мою думку, відсутність програми призведе до економічної кризи. А пропозиції «послати» МВФ є безвідповідальними, або робляться тими, хто не розібрався в суті ролі МВФ для України».

Читайте: 52 ц/га ячменю за умов посухи: кейс ПСП Дмитрівка

На думку міністра, значення угоди не стільки в грошах, скільки в довірі до української економіки:

«Насправді, питання з МВФ не про гроші. А про довіру до економіки України. МВФ – такий собі маркер довіри. Є підтримка МВФ – є довіра внутрішніх та міжнародних інвесторів до стану української економіки та програми розвитку економіки, а також до дій керівництва держави. Вже, як наслідок – інвестиції та міжнародна торгівля».

Тимофій Милованов, пояснює, що великі зарубіжні та внутрішні інвестори, оцінюючи стан економіки, орієнтуються на позицію МВФ:

«МВФ надає позику лише за умов впевненості, що економічна політика держави відповідальна. Тобто тоді, коли на їхню думку дії Уряду, НБУ та влади в цілому є виважені та обґрунтовані. Якщо програми немає – то для інвесторів це означає, що можуть бути ризики. Тоді інвестори – внутрішні та міжнародні – будуть співпрацювати з Україною на інших умовах: вищий відсоток, менші суми інвестицій. А що більший відсоток за позикою платить держава, то, відповідно, більший відсоток – економіка і врешті-решт платники податків – ми з вами. Так само менша сума інвестицій означає менше економічне зростання, менші зарплати, менші надходження в бюджет».

Міністр відзначив, що МВФ надає кредити Україні під низький відсоток – $2–3%.

«Це рівень інфляції в доларі. Тобто ми майже нічого не втрачаємо, а інколи (якщо гривня посилюється) навіть заробляємо на такому кредиті. Але більш правильно сказати, що зазвичай гроші ідуть в резерви Національного банку України і не використовуються – це кошти на випадок економічних проблем. З часом ми їх повертаємо, і потім – або беремо кредит знову, або купуємо резерви за гривню», – пояснив Тимофій Милованов.

Landlord раніше повідомляв про те, що МВФ зацікавлений у розвитку середнього і малого фермерства в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також