Новини / Аналітика     02 травня 2019 08:38

Антибіотики в сільському господарстві можуть призвести до 10 млн смертей щороку уже у 2050-му – ФАО

ООН опублікувала доповідь, в якій попереджає про катастрофічні наслідки для людства, зумовлені резистентністю до антибіотиків, і закликає терміново припинити використання критично важливих антимікробних препаратів як стимуляторів росту в сільському господарстві.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Стійкі до антибіотиків хвороби можуть призвести до 10 млн смертей щороку до 2050 р., а до 2030 р. антимікробна стійкість може поставити в умови крайньої бідності 24 млн людей у світі​​. Якщо не вжити заходів сьогодні, майбутні покоління зіткнуться з катастрофічними наслідками неконтрольованої стійкості до протимікробних препаратів.

Читайте: Сазани, равлики, вівці, сири: 33 львівських фермери об’єдналися задля розвитку бізнесу

Визнаючи, що здоров’я людини, тварин, продуктів харчування та навколишнього середовища тісно взаємопов’язані, доповідь вимагає скоординованого багатосекторального підходу «Єдиного здоров’я».

Один із нагальних кроків, на яких наполягає ООН, – терміново припинити використання критично важливих антимікробних препаратів як стимуляторів росту в сільському господарстві.

«У рекомендаціях доповіді визнається, що антимікробні засоби мають вирішальне значення для захисту виробництва, безпеки та торгівлі продуктами харчування, а також здоров’я людей і тварин, – відзначив Генеральний директор ФАО Хосе Граціано де Сілва. – Країни можуть сприяти стабільним системам харчування та сільськогосподарським практикам, які знижують ризик антимікробної резистентності шляхом спільної роботи з просування життєздатних альтернатив антимікробним препаратам».

Інші заходи для подолання протимікробної резистентності, які пропонує у своїй доповіді Спеціальна міжвідомча координаційна група ООН:

  • визначити боротьбу з антибіотикорезистентністю пріоритетом національних планів дій з метою розширення зусиль та масштабів фінансування;
  • запровадити сильніші регуляторні системи та підтримати програми підвищення обізнаності щодо відповідального та розумного використання антимікробних препаратів фахівцями галузі охорони здоров’я людини, тварин і рослин;
  • інвестувати в новітні дослідження і технології для боротьби з антимікробною стійкістю.

ООН наголошує, що людство зіткнулося з глобальним викликом для охорони здоров’я, благополуччя та здоров’я тварин, а також продовольчої безпеки, пов’язаним з протимікробною резистентністю.

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінагрополітики України розробляє систему нагляду і контролю над використанням антибіотиків у тваринництві. Повної заборони поки не буде, проте планується зменшити їх застосування з метою профілактики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також