Новини    20 березня 2023 19:16

Аналітики з’ясували, де у Києві продають найдешевшу цибулю

Мінімальна зафіксована ціна за цибулю стандартної якості склала 44,99 грн/кг

За інформацією аналітиків EastFruit, які сьогодні завершили аудит плодоовочевих відділів супермаркетів столиці України міста Києва, середня роздрібна ціна на цибулю ріпчасту в організованому роздрібі на цей момент досягла абсолютного рекорду – 55,3 грн/кг.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Розкид цін на цибулю в різних мережах досить істотний. Мінімальна зафіксована ціна за цибулю стандартної якості, не брали до уваги цибулю, яка не відповідає мінімальним вимогам за якістю, склала 44,99 грн/кг. Максимальна зафіксована ціна – 69,99 грн/кг.

Причини таких високих цін на цибулю детально описані нами в матеріалі “Цибуля по $1 за кг оптом – чи реально це і звідки її можна імпортувати”, опублікованому в середині січня 2023 року. Прогнози повністю збулися, і зростання цін на цибулю для України, можливо, ще остаточно не вичерпано.

Читайте також: у Франції вивели сорт цибулі, що не викликає сліз та не залишає запаху

Найдешевшу цибулю виявили в одному з магазинів мережі Novus. А ось найдорожчу цибулю продавали в декількох магазинах мережі супермаркетів “Сільпо”. Дешевше за 50 грн/кг можна було знайти цибулю, окрім Novus, тільки в одній мережі – у магазинах “Варус”. Найтиповішою ж ціною на цибулю була ціна в 52,99 грн/кг. За такою або близькою до цієї ціни продавали свіжу цибулю ріпчасту в столичних магазинах мереж АТБ, “Еко-маркет”, “Велика Кишеня”, “Велмарт”, “Фора”, у більшості магазинів мережі Novus і в частині магазинів мережі “Сільпо”.

Читайте також: в Іспанії ціни на цибулю досягли рекордного рівня через глобальний дефіцит

Нагадаємо, попри те, що ціна на цибулю в Україні нині б’є всі рекорди, це не межа, думку висловив аналітик “Українського клубу аграрного бізнесу” Максим Гопка.

В Україні знову почали зростати відпускні ціни на цибулю. Оператори ринку попереджають про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося, тоді як через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Минулий сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Також фермери прагнуть позбутися низькоякісної цибулі, через що на початку жовтня її обсяги на ринку збільшилися, а ціни зменшилися. Однак така ситуація триватиме недовго.

Експерти прогнозували, що після Нового року до України завозитимуть цибулю з Єгипту та Ірану.

На тлі 14-річної інфляції Філіппіни зіштовхнулися зі стрімким зростанням цін на основні товари, але нинішня вартість цибулі побила всі рекорди.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...