Новини    19 листопада 2023 20:04

Аграрії Чернігівщини залишать у полях близько 40% врожаю кукурудзи

Через сезон дощів у полі залишається 39% врожаю кукурудзи

Станом на 16 листопада 39% посівів кукурудзи на Чернігівщині ще не зібрані через несприятливу погоду, розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний, пише видання “Суспільний кореспондент”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На сьогодні вже маємо понад 3 мільйони тонн зібраного зерна (4,3 мільйона тонн — прогнозовано). Залишилася кукурудза: на жаль, через дощ 39% засіяної площі — ще в полі. Оскільки потреба області в зернових — лише 800 тисяч тонн, то решта буде реалізована як в Україні, так і за кордоном, — зазначив Крапивний.

Окрім цього, на початок маркетингового року через порушену логістику на елеваторах області залишався понад один мільйон тонн зерна, вирощеного у 2021—2022 роках.

Нагадаємо, вартість сушіння зерна в 2022 році зросли на 50% у порівнянні з 2021-м. У 21/22 МР елеватори поступово підвищували ціни з 90 до 180 грн за тонно-відсоток, але цього року вартість восени одразу збільшилась до 200-250 грн.

Вартість сушіння кукурудзи на власному елеваторі на альтернативному паливі буде коштує від $6, а на сторонньому — до $50.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

У цьому сезоні доведення вологої кукурудзи до базових показників може коштувати близько $50 за тонну.

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче. Для роботи сушарки з транспортним обладнанням необхідно 200 кВт на годину. Генератор за такої потужності витрачає 40 літрів дизпального.

В Україні, і зокрема на Сумщині, аграрії залишають багато кукурудзи зимувати в полях, оскільки сушити зерно при нинішній ціні виходить собі в збиток

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...