Новини / Рослинництво     14 лютого 2022 08:35

Єгипетський бізнес імпортував більше пшениці, ніж держава

Оскільки ціни на пшеницю тиснуть державний бюджет, Єгипет вивчає нові шляхи забезпечення хлібом

Імпорт пшениці приватними компаніями в Єгипті випередив обсяги імпорту з боку держави. Ця тенденція може продовжитися, оскільки уряд планує провести реформи щодо субсидій на хліб та скоротити свої витрати на імпорт. Про це повідомляє THENEWARAB.

Бізнес імпортував 6,9 млн т пшениці у 2021 році, що на 11% більше, ніж у 2020 році. Тоді як державне управління з питань постачання товарів (GASC) імпортувало всього 4,7 млн т, що на 32% менше, ніж у попередньому році, згідно з даними FAO та трейдерів.с

Зазначається, що Єгипет є найбільшим у світі імпортером пшениці. GASC збільшив імпорт у 2020 році, щоб збільшити запаси зернової в країні під час пандемії. Після чого країна дещо зменшила їх минулого року, оскільки ціни на пшеницю зросли після введення експортних мит з боку Росії. До того ж напруга між Росією та Україною, країнами, які є основними експортерами Єгипту, продовжує чинити тиск на підвищення цін.

«Оскільки ціни на пшеницю тиснуть державний бюджет, Єгипет вивчає нові шляхи забезпечення хлібом майже дві третини населення, наприклад — введення продовольчих субсидій», — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними міністерства фінансів Єгипту, субсидії на хліб коштуватимуть уряду близько $3,2 млрд, або близько 2% бюджету на 2021/22 ФР. При цьому, очікується, що підвищення ціни на пшеницю додадуть до попереднього показника $763 млн у цьому фінансовому році.

Раніше Landlord повідомляв, що Єгипет закупив 180 тис. тонн української пшениці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також