Новини / Ринок землі     22 грудня 2018 15:08

12 головних новин тижня: блокування добрив на кордоні та продовження мораторію на продаж землі

Майже місяць білоруські добрива не пропускають до України, депутати продовжили мораторій на продаж української землі, а Росія трохи "приписала" здобутки у виготовленні сільгосппродукції. 

LANDLORD зібрав 12 найважливіших новин цього тижня.

В Україну не пропускають добрива з Білорусі, Польщі, Грузії, Туреччини, Казахстану. Блокування може призвести до підвищення ціни на цей товар на 500 гривень, адже країни-імпортери не розуміють, якою ситуація буде далі. Аграрії звернулися до депутатів, Прем’єр-міністра та Президента з проханням вирішити питання.

20 грудня Верховна Рада прийняла закон, що продовжує мораторій на продаж землі до 2020 року. Однак заборона на продаж землі не діятиме до середини січня. Депутати від БПП внесли в парламент дві постанови про скасування мораторію на продаж землі і таким чином заблокували підписання закону про його продовження.

20 грудня народні депутати провалили антирейдерський законопроект. Верховна Рада не визначилася, як боротися з рейдерством, тому документ направили на повторне друге читання.

Заборона імпорту з Росії до України подовжена до 2020 року. Зокрема, не можна ввозити російські гербіциди та вагони. Кабмін продовжив до 31 грудня 2019 року дію постанов, які обмежують імпорт російських товарів до України та встановлюють митні ставки для продукції, що раніше доставлялася з Росії без мита.

Укрзалізниця отримає на розвиток грант від ЄС у розмірі 10 млн євро. У Брюсселі підписано угоду, за якою Україна отримає на розвиток інфраструктури 50 млн євро кредиту від ЄІБ і 50 млн євро грантових коштів Євросоюзу. Грант для Укрзалізниці передбачений додатково.

Відома американська оглядачка агроринку Карен Браун прогнозує, що  Україна у 2018–2019 маркетинговому році увійде до 8-ки найбільших експортерів сої. ТОП-8 очолюватиме Бразилія. Найбільшими імпортерами соєвих бобів залишатимуться Китай та Євросоюз.

18 грудня стало відомо, що компанія HarvEast придбає Агро-холдинг MC. Антимонопольний комітет України надав відповідний дозвіл.

Названі ТОП-5 культур в українському садівництві. Культурою року в Україні став фундук, його висадили на 1030 гектарах. Друге місце посідає волоський горіх. За ним – яблука, лохина та суниця.

У Міністерстві агрополітики визначилися, куди направлять 5,9 млрд гривень, виділених аграріям з держбюджету. Кошти підуть на розвиток фермерських господарств (800 млн грн), на підтримку хмелярства, садівництва, виноградарства, ягідництва (400 млн грн) та на кредити фермерам. Вперше фінансуватиметься лісне господарство.

У 2018 році Україна зібрала рекордні 70,1 млн т зернових. Найбільше зерна намолотили в Полтавській та Вінницькій областях, найвища врожайність зернових – на Черкащині.

Читайте: За роки дії мораторію в Україні померло 20 % власників землі

Фейк від Росії. У РФ під час перевірки виявлено масштабні приписки у звітах про вироблену в країні сільгосппродукцію. З’ясувалося, що картоплі зібрали на 36 % менше, овочів і баштанних – на 17 %, а молока вироблено на 3,4 % менше, ніж за офіційними даними. Загальний показник зростання сільського господарства було завищено у 2,5 раза.

В Україні здорожчали помідори на 26%. Причиною називають перебої поставок томатів з Туреччини та новорічні свята.

Як повідомляв LANDLORD, блокування добрив на кордоні може призвести до підвищення ціни на цей товар на 500 гривень.

Читайте також