Новини    10 листопада 2022 19:14

В Україні зростає попит на ріпак, попри значні запаси

По Україні також активізувалися імпортери, які надають перевагу великим партіям ріпаку

Олійна потрібна переробникам, а також європейським імпортерам. Але переробники очікують передусім на великі партії, від 1000 тонн, повідомив аналітичний центр кооперативу “ПУСК”, створений у межах ВАР, під час щотижневого брифінгу для аграріїв.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Запаси ріпаку в Україні становлять 1,3-1,4 млн тонн, такий показник є значним, якщо порівнювати з минулим роком. Але запаси розпорошені по всій території України, і здебільшого пропонуються партії по 200-400 тонн.

“Минулого тижня вже почалася активізація ринку. Попит на ріпак починає повертатися у першу чергу з боку ЄС, ф’ючерси вже зростають. Ключова причина – зростання світових цін на ріпакову олію. Це автоматично тягне за собою повернення попиту на сировину. Можна очікувати, що запаси ріпаку на кінець сезону не будуть перевищувати 200-300 тис. тонн”, – зазначив аналітик Олексій Тартаковський.

По Україні також активізувалися імпортери, які надають перевагу великим партіям ріпаку.

“Індикативні ціни на ріпак поки в середньому становлять 580 $/т, але в майбутньому прямуємо до позначок 590-600 $/т.  По переробникам —  індикативні ціни знаходяться в районі 16000-16300 грн/т по центральній Україні. Як вже йшлося, в Україні ріпаку багато, але треба розуміти що обсяги розпорошені по всій країні. Якщо місяць назад можна було знайти у фермера партію у  1000 тонн, то зараз це складно, бо пропонують здебільшого партії по  200-400 тонн. Великих партій на ринку мало. Тому ціну 16500-16700 грн/т можна отримати у переробника для партії більше ніж 1000 тонн”, – вважає аналітик.

Найближчим часом можна очікувати зростання попиту на український ріпак з боку Німеччини та Польщі. Ріпак вже купують по 630-640 євро за тонну з доставкою до Німеччини. На поточному тижні ціни можуть піднятися до 650 євро/тонну, оскільки німецькі імпортери шукають ріпак вже з поставкою на грудень-січень.

Нагадаємо, ринок сої та соняшнику у світі поки що не зазнав різких сезонних коливань. Ціни на сировину залишаються стабільними, так само як і обсяги попиту та пропозиції.

В українських портах з середини жовтня спостерігається зниження закупівельних цін на насіння соняшнику. Розвитку цієї ситуації сприяло зростання кількості пропозицій насіння соняшнику внаслідок просування збиральних робіт та очікувань скорочення об’ємів перероблення насіння соняшнику заводами на тлі режиму енергоощадження в Україні.

З початку вересня в Україні спостерігалося поступове зростання закупівельних цін на соєві боби.  Більшість сільгоспвиробників вважали за доцільне стримувати продаж даної культури, плануючи реалізувати її пізніше за вищими цінами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...