Новини / Ринок землі     21 грудня 2018 17:11

За роки дії мораторію в Україні померло 20% власників землі

За період дії мораторію на продаж землі в Україні померло понад 1,4 млн землевласників і при цьому більше 400 тис. земельних паїв не передано у спадщину. Через заборону продавати землю кількість ділянок без власника постійно збільшується, що створює сприятливі умови для захоплення їх за сірими схемами.

Про це повідомляє Економічна правда.

Дослідження, проведене у рамках програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» показало, що за роки дії мораторію на продаж земель сільгосппризначення померло 20 % (понад 1,4 млн) землевласників. Зокрема на Вінниччині – 91 тис. осіб, на Львівщині – 83 тис. осіб, , на Київщині  – 81 тис.

Читайте: Вихід на цивілізований обіг землі за три роки: пропозиції від автора Конституції України

Щороку в Україні помирає в середньому 350 тис. власників землі. Найбільш критична ситуація прогнозується у 2026 р., коли їх може померти понад 870 тис. Не всі власники ділянок мають спадкоємців, тому після їхньої смерті землі залишаються фактично без господаря.

За допомогою демографічної статистики в дослідженні спрогнозували, що за десять років в Україні може залишитися лише половина нинішніх власників землі.

Landlord раніше повідомляв про те, що через мораторій на продаж землі Україна втрачає понад 11,7 млрд грн.

Читайте також