Новини / Трейдинг     09 березня 2021 13:01

Атака дронів на нафтові об’єкти підтримала ціни на кукурудзу

Новий пакет підтримки економіки США та атака дронів на нафтові об’єкти Саудівської Аравії призвели до подорожчання нафти, що підтримало котирування соєвих бобів та кукурудзи

Новий пакет підтримки економіки США та атака дронів на нафтові об’єкти Саудівської Аравії призвели до стрімкого зростання цін на акції та нафту, що додатково підтримало котирування соєвих бобів та олії, а також кукурудзи, які й так зростали напередодні виходу березневого звіту USDA. Про це повідомляє Grain Trade.

Сенат США підтримав виділення $1,9 трлн для боротьби з наслідками пандемії та підтримки економіки, внаслідок чого головні зросли біржові індекси, а напади хуситів на нафтові сховища у Саудівській Аравії підвищило ф’ючерси на Brent в неділю виросли до $71,3/барель, але в понеділок повернулися до попереднього рівня – $68,6/барель.

Як результат – котирування кукурудзи на біржі в Чикаго в понеділок зранку виросли на 2,7%, але протягом сесії повернулися до рівня відкриття – $214,2/т. Втім, можна стверджувати, що у іншому випадку було б зафіксовано зниження цін на кукурудзу.

ЧитайтеПрогноз валового збору зерна в Україні на 2021 рік – 75 млн т

Наразі трейдери очікують, що у березневому звіті WASDE кінцеві запаси кукурудзи в США зменшать у порівнянні з оцінками лютого на 1 млн т, а світові – на 2 млн т, що підтримає також ціни. Звіт буде опублікований сьогодні ввечері за київським часом.

Також, слідом за цінами на нафту ф’ючерси на сою в Чикаго виросли з $521/т до $536/т, а пізніше опустилися до $529/т, що вище стартових позначок.

При цьому на українському фізичному ринку закупівельні ціни на кукурудзу сьогодні встановились на рівні 7 757 грн/т при базисі поставки EXW, а на СРТ порт – зросли до 7 989 грн/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на ріпак на європейському ринку перевищили рекордні $600/т.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також