Спецпроекти / Клуб Новаторів агробізнесу     11 березня 2021 12:54

Як зменшити витрати на ЗЗР на 17% — досвід Клубу новаторів BASF

Під час чергового засідання Клубу новаторів BASF йшлося про результати тестування диференційованого внесення ЗЗР на 430 га, обговорювалися питання змін клімату та проблеми переходу в онлайн

У лютому відбулася чергова зустріч учасників Клубу новаторів — унікальної платформи, в рамках якої 27 українських аграріїв з 19 областей тестують передові засоби захисту рослин, діляться досвідом та напряму отримують поради від експертів компанії BASF. Цього року зустріч уперше відбулася в онлайн-форматі.

«Для нашої компанії завжди важливо бути максимально близько до клієнтів. Ми розуміємо, наскільки цінними є особисті комунікації, обмін знаннями та технічними результатами. Незважаючи на карантинні обмеження, компанія BASF шукала способи залишатися на зв’язку зі своїми клієнтами як онлайн, так і у форматі особистих зустрічей», — розповів Павло Ільїн, начальник відділу продажів департаменту BASF Agricultural Solutions.

Результати року

Найточніший коментар щодо ситуації, з якою минулого сезону зіткнувся кожен аграрій, прозвучав від директора ПСП «Альфа-Агро» Ігоря Брагінця: аграрії можуть змінити тільки те, на що мають вплив. Погоду не змінити, проте можна вплинути на стан посівів завдяки якісному, продуманому та професійному захисту рослин.

Так, Сергій Косюк зі СТОВ «Перше травня» на Херсонщині розповів, що попри екстремальні умови 2020 року на посівах не було ані борошнистої роси, ані септоріозу, ані снігової плісняви чи гнилей.

«Посівна проходила в сухих умовах, опадів майже не було, тому сходи були послаблені ще з осені. Далі — нетипова зима з майже відсутніми низькими температурами, що вплинуло на кількість грибкових хвороб, і досить холодна весна з приморозками у квітні, що створило додатковий тиск на пшеницю. Вже два роки поспіль ми застосовуємо Систіва® у нормі 1 л/га для захисту озимої пшениці від насіння до прапорцевого листка. Набагато краще провести обробку препаратом на початку, ніж у подальшому лікувати вже задавнені хвороби», — зазначив Сергій Косюк.

В Івано-Франківській області, навпаки, спостерігалися рясні опади. Так, у господарстві «Прометей» посіви з ярим ячменем стояли у воді.

«Ми прийняли рішення вносити універсальний регулятор росту Медакс® Топ у нормі 0,5 л/га у 32-гу фазу. Коли зійшла вода, рослини вистояли. З цього поля вдалося зібрати врожай 35–40 ц/га. Вважаємо це успіхом за тих умов, що були», — розповів агроном-технолог господарства Василь Книшук.

Своїми враженнями щодо продуктів на зернові та на соняшник поділився й Ігор Брагінець.

«У 2020 році ми використовували Капало® у нормі 1 л/га як на пшениці, так і на ячмені — у першу фунгіцидну обробку. Розвиток рослин проходив без будь-яких проявів хвороб. Капало® — це максимальна якість за розумні гроші. У нашому господарстві препарат посяде важливе місце в системі захисту зернових», — наголосив Ігор Брагінець.

Також у непростих умовах 2020 року підприємство отримало гарний результат у вирощуванні соняшника на зрошенні з використанням Архітект®. Посіви були вирівняні, потужні. На контрольній ділянці зібрали 3,5 т/га, а на ділянці, де застосовували Архітект® та Турбо, — 3,8 т/га. Отримання додаткових 3 ц/га забезпечило додатковий прибуток понад $100/га.

Диференційоване внесення

Через зміну кліматичних умов суттєво міняються підходи до ведення господарства. Підприємства все більше переходять на типи обробітку землі, які зберігають вологу в ґрунті: No-Till, Strip-Till, Mini-Till. Також використовують новішу техніку та застосовують технологічні інновації, які, зокрема, зменшують пестицидне навантаження на землю.

ЧитайтеНова глобальна стратегія BASF стимулюватиме розвиток інновацій в агросекторі

У 2020 році разом з учасниками Клубу новаторів компанія BASF протестувала диференційоване внесення на площі 430 га. Результатом тестування стало зменшення витрат на внесення в середньому на 17%. Особливість технології в тому, що вона дозволяє більш точно розподілити норми витрати препарату залежно від інтенсивності розвитку біомаси, забезпечуючи при цьому ефективний контроль хвороб та високий рівень урожайності. Найголовніше — її використання виправдане та надзвичайно актуальне для прорахунку економічної складової роботи господарства.

Перехід в онлайн

Також на допомогу аграріям приходять сучасні технологічні розробки, такі як xarvio™ FIELD MANAGER. Платформа може моніторити та аналізувати зібрані дані про зони поля в одному місці. Це дозволяє приймати зважені рішення щодо захисту та обробки посівів протягом усього сезону. Платформа xarvio™ FIELD MANAGER надає рекомендації щодо норм висіву, стратегії підживлення культур та їхнього захисту. Завдяки цьому європейські аграрії зуміли збільшити свої прибутки в середньому на 32 євро з гектара у порівнянні з тими підприємцями, які застосовували стандартні рішення.

У 2021 році експерти BASF Agricultural Solutions продовжать підтримувати українських аграріїв та допомагати їм впроваджувати ефективні технології для отримання високих врожаїв. Адже в компанії вірять, що гарні посіви та якісні результати дозволять українцям із задоволенням зрощувати та зростати.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Крістіан Телл очолить BASF Agricultural Solutions Україна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Клуб Новаторів агробізнесу        14 лютого 2020 10:28

26 способів підвищити рентабельність: кейс господарства Олімп

Клуб Новаторів агробізнесу        15 січня 2020 09:06

26 способів підвищити рентабельність