Події / Рослинництво     02 березня 2018 11:41

Сьогодні виробники цукру боряться не за об’єми, а за зменшення собівартості продукції


Яку країну представляєте?

Наша штаб-квартира знаходиться в Бельгії, взагалі це міжнародна компанія, яка має представництва по всьому світі.

Скажіть, будь ласка, яку продукцію ваша компанія представляє на цій виставці?

Наша компанія є світовим лідером виробництва насіння цукрових буряків. Це єдина продукція, яку ми виробляємо та постачаємо по всьому світу. Ми є наукомістка компанія – компанія, яка має свою науково-дослідну базу, має свою геноплазму цукрових буряків. Таких компаній тільки три у світі. Геноплазма – це той матеріал, який є у основі селекції. Генний матеріал, який кожна компанія має свій, який ніколи нікому не продає. Це вартість компанії. Є наукова база і кожен рік компанія вкладає порядку 20% свого обороту в світі у наукові розробки.

Що нового на виставці Ви представляєте?

Це наше насіння – новий гібрид цукрового буряку. Кожен рік ми реєструємо нові гібриди. Цього року зареєстрували вже 5 нових гібридів. Це те, що ми пропонуємо усім категоріям господарств. Є у нас і спеціальне насіння, яке ми пропонуємо фермерам. Це, звичайно, маленька ніша, але ми їх також не обходимо.

Хто є Вашими клієнтами: великі холдинги чи малі господарства?

Ми є номер один в Україні. Маємо близько 40% ринку цукрових буряків. Наші клієнти всі: великі і маленькі. Тобто всі, хто вирощує насіння цукрових буряків.

Виходячи з новим продуктом на ринок, Ви завойовуєте нову частку ринку чи укріплюєте свої позиції?

По-перше, ми намагаємося утримати свою частку. А, по-друге, намагаємося надати найкращі послуги, найкраще насіння, яке представлено на світовому ринку. Тому що ми представлені у всьому світі, у тому числі і в Америці.

Чи бачите ви якісь посилання для росту саме вашого ринку у цьому сезоні?

Ринок насіння цукрового буряку вже досить стабілізувався і він не зміниться найближчим часом, тому що є певна структура споживання цукру і це незмінна величина. Тому ми задоволені тим, що маємо.

Але ж збільшується кількість підприємств, відкриваються нові господарства?

Не можуть більше сіяти цукрового буряка, тому що немає збуту. Засів цукрового буряка – це своєрідний бізнес, який зав’язаний з цукровими заводами. Цукрових заводів є певна кількість тих, що працюють. Вони змінюються плюс-мінус два, три. Але попит на цукор у світі приблизно стабільний.

А на експорт ми робимо цукор?

У минулому році Україна експортувала найбільше цукру за всю історію. Тому є певні збільшення ємкості ринку, але це, я думаю,  не суттєво. Приблизно стабільні площі насіння цукрового буряка – це 300-330 тис. га, що засіваються кожен рік в Україні. І тут присутні всі заходи кампаній наших конкурентів. Вони також хочуть мати свою частку і ми їх розуміємо, з повагою до них відносимося.

Політичні реформи якось впливають на ваш бізнес?

Думаю, що сільське господарство найбільш стабільне з усіх нестабільних галузей в Україні. Хоча також є певні проблеми, певні зміни, які не надто сильно впливають.

Можливо ви чекаєте якихось сюрпризів, змін або на щось розраховуєте у цьому новому аграрному сезоні?

Я би сказав у нас дуже стабільний, у цьому плані, бізнес. Єдиний сюрприз – це постійна конкуренція.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також