Новини / Технології     18 лютого 2019 08:28

Зворотний бік технологій: чому роботи та дрони не виправдовують капіталовкладень

Робот-доярка, дрони та повна автоматизація часто можуть не виправдати капіталовкладень та виявитися зайвими в господарстві. Річ у тім, що нові технології, зазвичай, надто дорогі. Коли їх встановлюють на великих підприємствах, часто економія очевидна. Однак для середнього чи малого бізнесу значні інвестиції в автоматизацію виробництва можуть обернутися збитками.

Про це повідомляє Future Farming.

Експерти аграрної галузі зібрали список інновацій, на ажіотаж щодо яких не завжди варто вестися фермеру.

«Сьогодні швидкість, з якою виробляються і продаються нові технології, є просто шаленою. Тому не завжди вдається розібратися в продуктах, які дійсно корисні», – стверджує Пітер Гредіг, відомий американський журналіст і фермер.

Дрони

Дрони не завжди виявляються практичними для багатьох фермерів – особливо враховуючи наявність супутникових технологій, які пропонують однакові аналітичні агрономічні послуги. При цьому, супутникові послуги часто можуть бути значно дешевшими, ніж придбання безпілотного літака потрібного розміру. Крім того, використовуючи супутникові дані, аграрію не потрібно турбуватися про правові питання, такі як зони заборони польотів чи ліцензування під час польотів на дронах (сьогодні в багатьох країнах складно отримати дозволи на польоти на безпілотниках).

«Не вплутуйтеся в ажіотажний цикл щодо цього», – радить Гредіг.

ЧитайтеПрориває бур’ян, поливає та збирає врожай – школярі створили агроробота

Автоматизація процесів

Пітер Гредіг на власному комбінаті випробував систему з оптимізації операційних налаштувань. Наприклад, він обладнав усі машини датчиками, які повідомляли, що та чи інша вантажівка вже заїхала на територію, тож варто готуватися до її завантаження необхідним товаром. Однак, за його словами, налаштування й тестування цих процесів забрало надто багато часу та виявилися нерелевантними щодо витрат коштів.

Роботизація виробництва

На думку експертів, застосовувати роботи, які самі збиратимуть врожай чи доїтимуть або годуватимуть худобу варто на великих підприємствах. Тоді інвестиція зможе себе окупити. Натомість на менших виробництвах це призведе до ще більших витрат – адже замість доярок потрібно буде наймати обслуговуючий персонал для робота.

ЧитайтеIBM створить штучний інтелект для розробки нових спецій

«Якщо час ваших працівників – це те, що вам дійсно необхідно, тому що вони можуть переключитися й заробити для підприємства ще більше коштів, тоді робота варто купувати. Якщо ні – то потрібна технологія або інший підхід», – наголосив Гредіг.

За його словами, сьогодні фермеру в роботі може суттєво допомогти смартфон. Тут не варто відкидати його можливості – GPS, синхронізації з виробниками, спілкування face-time (аби, наприклад, діагностувати проблеми, які виникли в трактора чи сівалки на полі). Експерти закликають «бути безстрашними» та тестувати різноманітні додатки, щоб підібрати найоптимальніший для своєї діяльності.

Як раніше повідомляв Landlord, в Україні створено перший бізнес-калькулятор для бджолярів. З його допомогою пасічник може аналізувати своє виробництво і продажі меду, вираховувати собівартість отриманої продукції, порівнювати її за роками і таким чином розраховувати рентабельність бізнесу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також