Новини / Фінанси     25 січня 2019 13:30

Як розрахувати рентабельність бізнесу: створено калькулятор для пасічників

В Україні створено перший бізнес-калькулятор для бджолярів. З його допомогою пасічник може аналізувати своє виробництво і продажі меду, вираховувати собівартість отриманої продукції, порівнювати її за роками і таким чином розраховувати рентабельність бізнесу.

Про це повідомляє АгроЮг.

Калькулятор створено в рамках канадського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Із сайту UHBDP програму завантажили і вже користуються нею понад 100 пасічників з Миколаївської та Херсонської областей. Отримано хороші відгуки.

ЧитайтеТі, що підвищують врожайність: мільйонна колекція зразків бджіл

Бізнес-калькулятор має формат EXL-файлу. Містить такі листи для заповнення: «Грошові потоки», «Графіки», «Звіт по товарах», «Змінні витрати», «Постійні витрати», «Амортизація», «Доходи».

Дає можливість бджолярам проаналізувати рентабельність бізнесу, побачити його слабкі місця, а також продумати перспективи розвитку.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні з березня 2019 року пасічники зможуть страхувати бджіл. Основні умови – бджолярі мають офіційно зареєструвати  пасіку та комунікувати з місцевими аграріями.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також