Новини / Фінанси     11 травня 2023 09:09

Веревський викупив частину акцій “Кернела”


Компанія Namsen Limited Андрія Веревського викупила 36% акцій агрохолдингу “Кернел”.

Про це повідомляє уповноважена брокерська компанія Trigon DM.

Раніше компанія Namsen Limited володіла 38,05% акцій агрохолдингу. Після завершення тендера Веревському фактично належить 74% акцій “Кернела”.

Тендер оголошувався на викуп 62% акцій, однак було викуплено 30,248 млн акцій із заявлених Namsen Limited 52,57 млн.

Ціна акції становила 18,5 злотих (близько $4,05), загальна ціна викупу склала близько $122,4 млн.

Делістинг “Кернелу”: що відомо

Нагадаємо, у лютому АМКУ дозволив Namsen Ltd збільшити частку в Kernel Holding S.A. з реєстрацією в Люксембурзі до понад 50% із нинішніх 39,3%. У разі викупу заявлених 52 млн акцій компанія Namsen Limited встановить повний контроль над Kernel Holding.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згодом Namsen оголосила про плани подати тендерну пропозицію, щоб провести делістинг компанії “Кернел”. Незабаром компанія оголосила про викуп 52 057 219 акцій KERNEL HOLDING SA на Варшавській біржі, що становлять 61,95% статутного капіталу компанії.

В тендерній документації до цієї пропозиції йшлося, що середньозважена ціна акцій за шість місяців, що передували оголошення, становила 18,4376 злотих за акцію, а за три місяці – 18,4909 злотих за акцію.

Після завершення делістингу мажоритарій холдингу має намір отримати 84 031 230 акцій компанії, що становить 100% статутного капіталу.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, спочатку не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля і зібрати збори.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також