Новини / Аналітика     24 березня 2023 10:09

Збитки українського АПК за рік війни сягнули понад 8 мільярдів доларів – KSE


Сума прямих втрат, завданих росією агропромисловому комплексу та земельним ресурсам зросла на $2,1 млрд. Наразі оцінка збитків цієї сфери складає $8,7 млрд.

Про це йдеться у звіті, який оприлюднила Київська школа економіки.

Станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення росії, збільшилася ще на $6 млрд і складає $143,8 млрд.

За розміром збитків сфера АПК знаходиться на 5-му місці. На другому місці за сумою завданих збитків — сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цієї сфери оцінюються у $36,2 млрд. Протягом цього часу через війну було зруйновано або пошкоджено понад 25 тис. кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости та мостові переходи.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Крім того, в останньому звіті вперше додана сума збитків завдана лісам України, яка складає $4,5 млрд.

Нагадаємо, російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Читайте також: Збитки українського бізнесу за час війни сягнули 13 мільярдів доларів – KSE

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Напрями за якими здійснюється визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф доповнили новим напрямом, що включає шкоду від каліцтва, тілесного ушкодження, загибелі сільськогосподарських тварин, а також збитки, внаслідок знищення чи пошкодження сільськогосподарської техніки та обладнання для агропромислового комплексу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також