Новини    08 червня 2022 20:24

Росіяни відібрали‎ дослідне господарство Мелітопольське інституту садівництва НААН

Окупанти вже поставили свого керівника, представника спецслужб і вже викрали в цілому все наше державне господарство‎.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП «”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”. Про це заявив мер Мелітополя Іван Федоров в етері інформаційного марафону.

Він зазначив, що окупанти вже поставили свого керівника, представника спецслужб і вже викрали в цілому все наше державне господарство‎.

Наразі в регіоні вже стартував сезон зі збору черешні, водночас в одному з сіл Мелітопольського району росіяни захотіли скуповувати її по 10 гривень за кілограм.

“Вони пограбували вже фермерів тим, що вивозили зерно з їх сховищ, з елеваторів. Цей пограбунок вони майже закінчили, тому що вже все вкрали. Що стосується безпосередньо ягід, через те, що велика кількість вирощується безпосередньо малими фермерами, то їм складно їх пограбувати всіх, тому що це безліч дворів і їх треба ще якось знімати з дерева. Тому вони копійки готові платити за те, що знімуть з дерева”‎, — наголосив Федоров.

Нагадаємо, на українських прилавках вже почала з’являтися рання черешня. Перші ягоди везуть із Закарпаття. Їх продають як на ринках, так і у супермаркетах. Оскільки сади з черешнею розташовані в основному в Херсоні та Мелітополі, де продовжуються активні бойові дії, то цього року ритейлери змінили постачальників і реалізовуватимуть ягоди з Черкаської, Вінницької та Одеської областей.

У тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області окупанти хочуть відібрати урожай черешні. Про це в ефірі національного телемарафону заявив мер міста Іван Федоров.

Впродовж 20 травня російські загарбники вивезли 10 машин по 30 тонн зерна із Запорізької області.

За даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. Сусідніми областями цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою.

Водночас через початок військових дій, порушення логістичних ланцюгів та блокування морських портів, у сезоні 2021/22 було експортовано лише близько 50% фруктів від можливого обсягу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...