На засіданні уряду з ініціативи Мінагрополітики внесено зміни до пункту 2 Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф, затвердженого постановою КМУ від 20 березня 2022 р. № 326.
Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.
Таким чином передбачено можливість визначення шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам та/або фермерським господарствам, що зареєстровані як фізичні особи – підприємці.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Напрями за якими здійснюється визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф доповнили новим напрямом, що включає шкоду від каліцтва, тілесного ушкодження, загибелі сільськогосподарських тварин, а також збитки, внаслідок знищення чи пошкодження сільськогосподарської техніки та обладнання для агропромислового комплексу.
Основні показники, які підлягатимуть оцінці:
- втрати внаслідок отримання каліцтва, тілесного ушкодження, загибелі сільськогосподарських тварин, зокрема великої рогатої худоби, свиней, овець, кіз, коней, бджолосімей;
- збитки внаслідок знищення чи пошкодження сільськогосподарської техніки та обладнання для агропромислового комплексу.
Нагадаємо, російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.
У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.
Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.
Російські війська відібрали одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “Мелітопольське” Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.
Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!