Новини    24 грудня 2022 15:15

Вивезли спирт і колекційний коньяк: окупанти пограбували завод “Таврія” на Херсонщині


Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на мера міста Олександра Коваленка.

Російські окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“На підприємстві був і зараз залишився унікальний цех витримки спиртів. Гордість керівництва підприємства та самого міста, бо там спирти були, які витримувалися десятки років – 30, 35 років. Унікальні види коньяків – колекційні. На жаль, цей спиртовий матеріал, ці запаси, наскільки мені відомо, вивезені десь у розташування або в Крим, або в Краснодарський край. Практично вивезено всю продукцію, яка була готова на складах”, – розповів мер.

Він додав, що російські військові досі час від часу мешкають на території цього підприємства.

Нагадаємо, у Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...