Новини    14 листопада 2022 20:13

Росіяни розграбували та зруйнували базу Ukrlandfarming на Херсонщині

Окупанти вкрали практично все, що знаходилось на території бази

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США, про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На територію підприємства потрапив працівник, який зараз служить у ЗСУ, котрий і оприлюднив відео.

Гончаренко зазначив, що сама база зруйнована, тоді як окупанти викрали або знищили техніку виробництва John Deer, безпілотні літальні апарати для обробки земель.

“Окупанти вкрали практично все, що знаходилось на території бази: паливно-мастильні матеріали та посівний матеріал, засоби захисту рослин на 60 млн доларів, близько 100 тисяч тонн насіння соняшника та кукурудзи”, – йдеться у дописі нардепа.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Нагадаємо, на початок вересня сума прямих збитків завданих агропромисловому комплексу України складає 6,9 мільярда американських доларів. Про це свідчать дані “Звіту про прямі збитки інфраструктури від руйнувань внаслідок військової агресії Росії проти України станом на 1 вересня 2022 року” KSE INSTITUTE.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Станом на червень 2022 року згідно зі словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького тваринництво в Україні знищено на 15% від загального обсягу. Для забезпечення функціонування та збільшення кількості виробництва в галузі тваринництва у мирних регіонах приймаються конкретні дії. Зокрема, господарствам пропонуються спеціальні кредитні програми, портфельні гарантії, підтримка попиту шляхом бюджетних коштів та забезпечення харчовими продуктами населення, яке наразі перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...