Новини    25 вересня 2022 18:34

Збудований росією Керченський міст знищив екосистеми Чорного та Азовського морів

Також через бойові дії російського флоту гинуть тисячі ссавців, флора та фауна

На засіданні ПАРЄ українська сторона звернулась до європейської спільноти щодо критичної ситуації в Чорному та Азовському морях. Військові дії рф проти України в Чорному та Азовському морях і навколо них посилюють екологічну кризу, викликаючи серйозний дисбаланс в екосистемах. Про це заявила парламентарій Юлія Овчинникова на засіданні Комітету ПАРЄ з соціальних питань, охорони здоров’я та сталого розвитку, передає usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Керченський міст, незаконно збудований на території анексованого Криму без згоди України, знищив біорізноманіття та екосистеми Чорного та Азовського морів. Його будівництво згубно вплинуло на море та людей, які проживають у регіоні.

“Мілітаризація Азовського та Чорноморського регіонів, включно з морськими портами, є злочином екоциду та порушенням міжнародного гуманітарного права, яке повинно переслідуватися”, — зазначила нардеп у доповіді стосовно стратегії Ради Європи щодо збереження океанів та морів в умовах змін клімату.

Також через бойові дії російського флоту гинуть тисячі ссавців, флора та фауна.

Наприкінці серпня на узбережжя на півдні Одещини викинуло вісім мертвих дельфінів.Тварин знайшли в межах Національного природного парку “Тузловські лимани”.

Загиблі дельфіни — п’ять білобочок та три азовки: вони внесені до Червоної книги Міжнародної Спілки Охорони Природи.

За словами Русєва, судячи зі стану тіл, дельфіни загинули наприкінці липня. Їхня смерть пов’язана з активністю військово-морського флоту рф.

Екологи констатують загибель дельфінів у Чорному морі на півдні України з кінця весни-початку літа. На сушу потрапляє лише 5% загиблих тварин, тож оцінити реальну шкоду, заподіяну фауні, – доволі складно.

Росіяни застосовують у Чорному морі надводні та підводні кораблі, оснащені гідролокаторами. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційним обладнанням кораблів, і воно виводить з ладу органи навігації та ехолокації – тварини зазнають сильної акустичної травми.

Також дельфіни страждають від вибухів мін. Через ураження органів навігації та слуху вони не можуть використовувати ехолокацію і фактично стають “сліпими”, пояснив експерт. Такі дельфіни у стані стресу та паніки не можуть орієнтуватися у просторі і, в результаті, стикаються з морськими мінами або розбиваються об скелі.

Зазначимо, за час повномасштабної війни в Україні, через дії російського флоту в Чорному морі загинули щонайменше 5000 дельфінів.

Нагадаємо, понад 30% території України зазнали втрат від пов’язаних з війною забруднень, руйнувань, бомбардувань й так далі. Про це розповів виконавчий директор WWF-Україна Богдан Вихор в рамках конференції “Україна: стале економічне відновлення для людей і природи”.

Війна завдала великої шкоди агросектору України. Так, за різними оцінками, потенційна пряма шкода агросектору склала вже зараз, станом на вересень, понад шість мільярдів доларів США, а непряма – понад 23 млрд доларів.

У Мінагрополітики повідомили, що відновлення після війни займе тривалий час. На початковому етапі буде потрібно близько 500 млн доларів. Загалом для відновлення збитків в АПК знадобиться понад 30 млрд доларів.

Представники ННЦ “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського” Національної академії аграрних наук України виступили на десятій Пленарній Асамблеї Глобального ґрунтового партнерства. Захід відбувся на базі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Українські науковці вкотре привернули увагу міжнародної спільноти до наслідків нападу росії на Україну, зокрема щодо руйнації ґрунтів та загрозі продовольчої безпеки світу.

Розв’язання росіянами повномасштабної війни проти України з 24 лютого призвело до значного пошкодження ґрунтового покриву на значних площах сільськогосподарських земель. У місцях запеклих боїв одним із видів руйнації ґрунтів є пошкодження їх цілісності внаслідок розривів від бомбардування, обстрілів ракетами, мінами та артилерійськими снарядами, що спричинило утворення урвищ, глибоких вирв з порушенням природної цілісності генетичних горизонтів на значних площах у північній, східній та південній частинах нашої країни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...