Новини    07 травня 2023 14:59

Заводи Ostchem збільшили виробництво добрив майже на 40%

Зниження цін на газ дало змогу знизити відпускні ціни на мінеральні добрива

У першому кварталі 2023 року заводи азотного холдингу Ostchem виробили 515,5 тис. тонн мінеральних добрив, що на 36,2% більше проти аналогічного періоду 2022 року, зазначає пресслужба Group DF.

Так, Черкаський “Азот” виробив 387,4 тис. тонн, а “Рівнеазот” – 128 тис. тонн, при цьому “Азот” у березні випустив 137,8 тис. тонн – максимальний показник з початку повномасштабної війни.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як зазначив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, зниження цін на газ дало змогу знизити відпускні ціни на мінеральні добрива.

Оскільки добрива стали доступнішими, ми почали продавати більше і показали дуже непогані результати. Цієї весни високе завантаження підприємств триває довше звичайного.

Основними продуктами, виробленими заводами Ostchem, були карбамід, КАС (карбамідо-аміачна мережа), аміачна селітра, вапняково-аміачна селітра (ІАС). Обсяг виробництва карбаміду в першому кварталі зріс у 4,7 раза – до 106,5 тис. тонн, КАС – у 2,1 раза, до 108,5 тис. тонн.

Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива

Обсяг виробництва аміачної селітри збільшився з 217,1 тис. тонн до 255,4 тис. тонн, тоді як виробництво ІАС впало з 62,3 тис. тонн до 10,6 тис. тонн.

На початку лютого азотний холдинг Ostchem, що входить до Group DF, повідомив про планове збільшення завантаження потужностей з випуску мінеральних добрив черкаського “Азоту” з 30% до 70%, а “Рівнеазоту” – до 50% у зв’язку із сезонним зростанням попиту.

Довідка. Ostchem Holding AG — холдингова компанія, яка об’єднує групу хімічних підприємств, що виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. OSTCHEM Holding входить до складу фінансово-промислової групи Group DF Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, у січні-лютому 2023 року Черкаський “Азот”, що входить до азотного холдингу Ostchem, виготовив 235 тис. т мінеральних добрив, що на 23% більше за аналогічний період минулого року (191,7 тис. т).

ПАТ “Сумихімпром” розпочало поетапне відновлення після вимушеної зупинки минулого року. Вже у квітні потужності підприємства зможуть щомісячно виробляти 20-25 тис. т добрив.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...