Новини / Трейдинг     24 січня 2023 12:04

На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива


На українському ринку попит на фосфатні добрива низький, водночас ціни деяких марок фосфатів падають.

Про це повідомляє Fertilizer UA.

Як зазначається, для аграріїв наразі у пріоритеті придбання азотних добрив для весняної посівної 2023 р. За інформацією видання, цього місяця на ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” можливо відновлять випуск фосфатних добрив.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“В Україну продукцію доставляють дрібними партіями автотранспортом із Польщі чи через країну. Наприклад, на початку місяця в Україні з’явився ДАФ виробництва Lifosa (Литва), він пропонується по 53 тисячі гривень за тонну EXW склад. Швидше за все, постачання цього продукту збільшуватиметься”, — йдеться у повідомленні.

Так, наразі на українському ринку спостерігається зниження цін деяких марок фосфатів. Причиною є низький попит на фосфатні добрива, а також зменшення вартості на світовому ринку. Враховуючи відпрацьовану логістику, нові партії продукту можна придбати дешевше:

  • МАФ можна купити по 50 000-53 000 грн/т EXW склад;
  • вартість ДАФ складає 45 000-53 000 грн/т EXW склад;
  • сульфоаммофос марки NP 20:20 трейдери пропонували по 38 500-41 500 грн/т EXW склад;
  • простий суперфосфат можна було придбати за 18 600-22 000 грн/т EXW склад.

Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також