На українському ринку попит на фосфатні добрива низький, водночас ціни деяких марок фосфатів падають.
Про це повідомляє Fertilizer UA.
Як зазначається, для аграріїв наразі у пріоритеті придбання азотних добрив для весняної посівної 2023 р. За інформацією видання, цього місяця на ПрАТ “Дніпровський завод мінеральних добрив” можливо відновлять випуск фосфатних добрив.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“В Україну продукцію доставляють дрібними партіями автотранспортом із Польщі чи через країну. Наприклад, на початку місяця в Україні з’явився ДАФ виробництва Lifosa (Литва), він пропонується по 53 тисячі гривень за тонну EXW склад. Швидше за все, постачання цього продукту збільшуватиметься”, — йдеться у повідомленні.
Так, наразі на українському ринку спостерігається зниження цін деяких марок фосфатів. Причиною є низький попит на фосфатні добрива, а також зменшення вартості на світовому ринку. Враховуючи відпрацьовану логістику, нові партії продукту можна придбати дешевше:
- МАФ можна купити по 50 000-53 000 грн/т EXW склад;
- вартість ДАФ складає 45 000-53 000 грн/т EXW склад;
- сульфоаммофос марки NP 20:20 трейдери пропонували по 38 500-41 500 грн/т EXW склад;
- простий суперфосфат можна було придбати за 18 600-22 000 грн/т EXW склад.
Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.
“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.
1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.
Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.
Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.
У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!