Новини / Аналітика     28 вересня 2023 17:58

Закупівлі ріпаку Китаєм перевищують очікування USDA

Нарощуванню імпорту ріпаку сприяло зокрема зростання попиту та цін на рослинні олії. 

За даними Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів, азійський гігант придбав близько 5,1 мільйона тонн олійних культур, хоча у січні він прогнозувався в межах 2,5 млн т, повідомляє The Western Producer.

Таку неточність прогнозу аналітики видання пояснюють тим, що “у переліку завдань USDA постачання ріпаку перебувають в останніх 10% списку”, тому січневий прогноз був попередньою цифрою, яка мала бути переглянута в міру надходження нових даних.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зауважується, що збільшення імпорту Китаєм також обумовлене відновленням виробництва в Канаді та рекордним урожаєм в Австралії у 2022 році. За даними канадської комісії по зерну, у 2022/23 МР країна експортувала до КНР 4,71 млн т ріпаку у порівнянні з 1,22 млн т у 2021/22 МР. Австралія на тлі рекордного урожаю у 8,27 млн т, зібраному у 2022 році, суттєво знизила ціни на ріпак для Китаю.

Нарощуванню імпорту ріпаку сприяло також зростання попиту та цін на рослинні олії.

За прогнозом USDA, у 2023/24 МР Китай імпортує 3,4 млн т ріпаку, що відповідатиме середньому 5-річному показнику, нині аналітики погоджуються з такими оцінками.

Водночас, зазначається, що динаміку цін на рослинні олії визначатиме виробництво пальмової олії в Малайзії та Індонезії, яке може суттєво знизитися на тлі проявів погодного явища Ель-Ніньо.

Нагадаємо, ціни на ріпак знизились на 40€ за останні два тижні через насиченість ринку Європи ріпаком, інформують аналітики  SPIKE BROKERS.

У 2023 році значне нарощування переробки насіння ріпаку стало сприятливим для зростання експорту олії ріпакової у липні-серпні 2023/24 МР.

Цього року виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, становлячи 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку.

Ціна на ріпак знизилася, попри гарну маржинальність. Водночас експерти зазначають, що це лише ситуативний момент, ціни не будуть такими низькими.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також