Новини / Аналітика     17 вересня 2023 14:47

Українські виробники нарощують переробку ріпаку

За липень-серпень цього року експорт олії ріпакової перевищив у понад 20 разів результати відповідного періоду 2022 року

У 2023 році значне нарощування переробки насіння ріпаку стало сприятливим для зростання експорту олії ріпакової у липні-серпні 2023/24 МР, розповів директор асоціації “Укроліяпром” Степан Капшук, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За липень-серпень цього року експорт олії ріпакової перевищив у понад 20 разів результати відповідного періоду 2022 року.

Капшук наголосив, що у 2022/23 МР виробництво та експорт соєвої олії також зросли на 18%, експорт шроту соєвого — на 19,4%.

Ці показники могли бути вищими за умови збільшення переробки сої всередині країни, особливо враховуючи, що експорт продуктів її переробки здійснюється головним чином автомобільним та залізничним транспортом, — пояснив експерт.

Нагадаємо, цього року виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, становлячи 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур, інформує пресслужба Чернівецької ОВА.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також