Новини / Аналітика     24 серпня 2023 16:29

Врожай ріпаку наближається до рекорду

Погодні умови в період вегетації та дозрівання в цілому позитивно вплинули на врожайність ріпаку

Цього року виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, становлячи 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.), прогнозують аналітики ІА “АПК-Інформ”.

Збільшення потенціалу валового збору олійної стало можливим шляхом розширення посівної площі під даною озимою культурою до близько 1,5 млн га (+3% до 2022 р.), що, своєю чергою, відбулося через привабливу цінову кон’юнктуру ринку ріпаку минулої осені на тлі загального зниження цін на сільгоспкультури в Україні та, зокрема, зернові.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Погодні умови в період вегетації та дозрівання в цілому позитивно вплинули на врожайність ріпаку, яка оцінюється нами поки що на рівні 28,8 ц/га (+5% до попередньої оцінки; -3% до 2022 р.).

Оновлений прогноз експорту ріпаку в 2023/24 МР складає близько 3,8 млн т (+4%; +10%). Водночас відвантаження олійної у поточному сезоні залишається ускладненим внаслідок припинення роботи “зернового коридору”, ракетних обстрілів дунайських портів та значного навантаження на західні переходи і, найімовірніше, буде більш розтягнутим у часі у порівнянні з традиційними термінами реалізації олійної на зовнішніх ринках у попередні сезони.

Також експорт українського ріпаку наразі залишається забороненим до 5 країн ЄС (Польща, Румунія, Болгарія, Словаччина та Угорщина) й, імовірно, дана заборона буде продовжена після 15 вересня.

Нагадаємо, аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур, інформує пресслужба Чернівецької ОВА.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також