Новини / Аналітика     22 серпня 2023 17:33

“Астарта” завершила збір рекордного врожаю ріпаку

Максимальний показник, понад 5 т/га на площі 1310 га, був отриманий на полях агрофірми "Полтавазернопродукт" Полтавської області

Аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку, повідомляє пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Середня врожайність озимої пшениці по холдингу склала 6,3 т/га, що на 33% вище минулорічних показників. Максимальну середню врожайність отримано в агрофірмі “Хмільницьке” Вінницької області, 7,4 т/га на площі 6000 га, у т.ч. на площі 1350 га врожайність сягнула позначки 8,4 т/га, — зазначили у повідомленні.

Зокрема намолочено 56 тис. т. озимого ріпаку, з рекордною за останні п’ять років середньою урожайністю 4,1 т/га. Водночас максимальний показник, понад 5 т/га на площі 1310 га, був отриманий на полях агрофірми “Полтавазернопродукт” Полтавської області.

На початку серпня стартувала посівна кампанія озимих культур під урожай 2024. Під ріпак, посівна якого на фінішній прямій, заплановано 12 тис. га, під озиму пшеницю – 54 тис. га, — пояснили в компанії.

Триває підготовка до жнив сої, соняшнику, кукурудзи, збирання та переробки цукрових буряків.

Нагадаємо, “Астарта” підписала меморандум про співпрацю з Міністерством соціальної політики України та благодійним фондом “Повір у себе”.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур, інформує пресслужба Чернівецької ОВА.

Українські експортери отримали додаткові знижки на транзитні перевезення олії через Молдову.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також