Новини / Аналітика     16 вересня 2023 14:14

Експерти переконані у відновленні зростання ціни на ріпак

Зараз ціна на нафту зросла на два долари — $92 за барель. Коли зростає ціна на нафту десь на $10, то ціна на олію зростає миттєво на $30-60

Ціна на ріпак знизилася, попри гарну маржинальність. Водночас експерти зазначають, що це лише ситуативний момент, ціни не будуть такими низькими.

Такий прогноз дав генеральний директор “Асоціації Укроліяпром” Степан Капшук, передає elevatorist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Цей момент треба пережити, не панікувати. Ціни виростуть. Зараз ціна на нафту зросла на два долари — $92 за барель. А про що це говорить? Коли зростає ціна на нафту десь на $10, то ціна на олію зростає миттєво на $30-60,— пояснив Капшук.

Причина в тому, що пальмові олії використовуються для біодизеля, а він зараз затребуваний.

Капшук висловив сподівання, що в Україні знайдуться теж бажаючи зайнятися виробництвом біодизеля.

Нагадаємо, цього року виробництво ріпаку в Україні може досягнути нового історичного максимуму, становлячи 4,2 млн тонн (+5% до попередньої оцінки; +17% до 2022 р.).

Аграрні підприємства “Астарти” завершили збирання ранніх зернових на площі 57 тис. га. Загальний валовий збір озимих та ярих культур перевищив 330 тис. т., у т.ч. 271 тис. т. озимої пшениці та 56 тис. т. ріпаку.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур, інформує пресслужба Чернівецької ОВА.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також