Попри повномасштабні бойові дії та блекаути, бізнес в Україні продовжує розвиватися. За даними на початок квітня 2023 року кількість зареєстрованих фопів складає майже 2 мільйони, а компаній — понад 1,2 мільйона, повідомляє Опендатабот.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Закриті фопи за цей рік були повністю компенсовані новими відкритими справами. А кількість новозареєстрованих компаній у 5,6 разів перекриває чисельність бізнесів, що припинили роботу.
Попри усі кризи, спричинені бойовими діями та масовими блекаутами, перший рік повномасштабної війни не став рекордним за кількістю закритих справ. Станом на початок квітня 2023 року за рік було закрито 203 921 фоп. У попередні роки, в середньому, в Україні закривалось 260 тисяч фопів на рік.
Важливо, що кількість новостворених справ із залишком перекриває чисельність бізнесів, що припинили роботу. За той самий період було зареєстровано 208 936 нових фопів.
На противагу малому та середньому бізнесу, кількість нових компаній значно перевищила чисельність закритих справ. За час великої війни було зареєстровано понад 32 тисячі компаній, а припинили роботу та стали неактивними 5 728 бізнесів.
Станом на початок квітня 2023 року в Україні зареєстровано 1,9 млн фоп та 1,2 млн компаній.
Читайте також: Уряд змінив умови надання грантів для аграріїв за програмою єРобота
Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни та майже до кінця березня Єдиний державний реєстр не працював — отже, ані зареєструвати нову справу, ані закрити існуючу в юридичному полі було неможливо. Усі наведені в матеріалі дані стосуються періоду з 1 квітня 2022 року по 1 квітня 2023 року.
Спиртзаводи у держави купують частіше за все аграрії для того, щоб перетворити їх на сучасні підприємства.
В Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.
Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність.
Міністерство економіки підписало меморандум з Western NIS Enterprise Fund підписали, що передбачає надання 100 тис. доларів для фінансування урядової програми “Власна справа” в межах проєкту єРобота.
Уряд залучить ще майже 1,3 млрд грн від Державного центру зайнятості для видачі безповоротних грантів для бізнесу в межах програми єРобота.
Уряд розраховує, що реалізація всіх грантових програм в рамках проєкту “єРобота” дасть можливість створити понад 300 тисяч нових робочих місць.
У межах цього проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!