Новини    27 вересня 2022 17:14

Мінагрополітики: На розвиток бізнесу аграрії можуть отримати до 250 тис. грн

Кошти гранту громади зможуть використати на техніку для обробки землі, на необхідні засоби для вирощування, зберігання і перероблення сільськогосподарської продукції, впровадження новітніх технологій та інші заходи, що сприяють підвищенню продовольчої безпеки

Ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Кошти гранту громади зможуть використати на техніку для обробки землі, на необхідні засоби для вирощування, зберігання і перероблення сільськогосподарської продукції, впровадження новітніх технологій та інші заходи, що сприяють підвищенню продовольчої безпеки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На конкурс можуть подаватися учасники із Сумської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Івано-Франківської, Харківської, Полтавської, Львівської, Черкаської та Дніпропетровської областей.

Заявниками можуть бути органи місцевого самоврядування самостійно чи у співпраці з:

  • іншими громадами;
  • комунальними установами та НГО;
  • малими та середніми фермерами, кооперативами тощо;
  • асоціаціями та обʼєднаннями виробників с/г продукції.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Подача заявок учасників конкурсу відкрита до 30 листопада 2022 року. Перелік документів для участі в конкурсі та умови для реєстрації дивіться тут: група FB, аплікаційні форми.

Також зацікавлені громади зможуть отримати додаткову інформацію на навчальних вебінарах від організаторів. Тематичні навчання щодо стратегування, розробки комплексного плану продовольчої безпеки, проектного менеджменту та заповнення аплікаційної форми відбудуться у період з 5 жовтня до 15 листопада.

Конкурс реалізується у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України, проекту “Супровід урядових реформ в Україні”, АТ “Укргазвидобування” та БО “Благодійний Фонд “МХП-Громаді” з метою підвищення продовольчої безпеки громад, розвитку вирощування, перероблення, зберігання вирощеної сільськогосподарської продукції та підвищення зайнятості населення.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України видало перші чотири накази про надання гранту для закладки садів та ягідників на загальну суму 16,8 млн гривень.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

У Мінагрополітики роз’яснили умови надання підприємцям грантів для створення та розвитку теплиць.

Кабмін спрямує кошти аграріям на створення садів і теплиць у межах проєкту “єРобота”. Гранти будуть безповоротними.

Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...