Новини / Кооперативи     07 травня 2019 11:06

З ким кооперуватися садівникам: спростування міфу щодо вигідності переробки яблук

Думка про те, що переробка яблук є додаванням вартості, – помилкова. Так вважає економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак, який стверджує, що для підвищення рентабельності українські садівники мають створити єдиний експортний кооператив, і наводить його переваги.

Про це повідомляє East-Fruit.

За словами Андрія Ярмака, кооперація українських садівників для переробки яблук у концентрат тільки збільшує їхні збитки, оскільки насправді переробка овочів та фруктів в Україні не створює додаткової вартості продукції.

Читайте: Фермерам пропонують кредити на 5 років. Оголошено конкурс

Експерт припускає, що ця думка «перекочувала в плодоовочевий сегмент із зернового і олійного», де переробка є дійсно способом підвищення вартості продукції.

 «У сегменті овочів, фруктів та ягід додана вартість формується з точністю до навпаки – найдорожча продукція поставляється у свіжому вигляді, а на переробку, як правило, йдуть відходи. Тому вартість продуктів переробки зазвичай у рази нижча, в розрахунку на кілограм свіжої продукції, ніж свіжої», – роз’яснює економіст.

Найкращим способом кооперації для українських виробників яблук, на думку Андрія Ярмака, є створення експортної платформи та єдиного експортного бренду яблука.

Великі імпортери, які мають вихід на мережі супермаркетів в Азії, ЄС та на Близькому Сході, надають перевагу тим постачальниками, які можуть забезпечити за сезон поставки не менше 100 контейнерів однорідного яблука. Таке завдання є вкрай складним навіть для великих садівників України, тому виробникам слід кооперуватися між собою.

Переваги створення єдиного експортного кооперативу:

  • дозволить виходити на ринок із масштабною пропозицією продукції, яка буде поставлятися клієнтам цілий рік;
  • дозволить сформувати ефективний експортний бюджет і найняти достойних фахівців з експорту яблука;
  • дозволить інвестувати кошти в маркетинг, участь у виставках і торгових місіях;
  • підвищить середню ціну експорту «відразу на порядок», і це окупить усі витрати на утримання експортного кооперативу;
  • дасть можливість організації потужних пакувальних центрів, які б швидко сортували і упаковували яблуко, що знизить витрати підприємств.

 «Для одного підприємства ставити таку лінію невигідно, а це відразу ж негативно впливає на якість продукції та її ціну, а також погіршує економічні показники. Якщо ж лінія працює безперервно весь сезон, витрати на сортування і пакування одного кілограма виходять мізерними», – пояснює експерт.

Landlord раніше повідомляв про те, як Україні запобігти знеціненню яблук на внутрішньому ринку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі

Кооперативи        12 квітня 2022 14:50

Агрохолдинг Harvest Holding почав посівну

Кооперативи        11 квітня 2022 19:31

Астарта “переїжджає” на Кіпр