З 15 лютого діятиме заборона на вилов щуки звичайної, обмеження будуть до 31 березня. Мета — збереження, відновлення та примноження популяції, повідомляє пресслужба Держрибагентства.
Тож, відповідно до Правил любительського рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту з 15 лютого до 31 березня.
У щуки починається період міграції та нерестова активність, яка розпочинається при температурі води від +3 до +5. Аби зберегти та примножити популяцію цієї риби, вводяться відповідні обмеження. Заборона на вилов щуки діятиме по всіх рибогосподарських водних об’єктах, йдеться у повідомленні.
Читайте також: Як ловити рибу взимку, не порушуючи правила
За незаконне добування щуки звичайної передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності. Компенсація за один незаконно виловлений екземпляр щуки становить 3 468 грн.
На сьогодні, за інформацією рибоохоронного патруля, триває заборона вилову риби на зимувальних ямах, яка діятиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року.
Зауважимо, з метою удосконалення раніше напрацьованого механізму надання права спеціального використання водних біоресурсів Урядом 22 грудня 2023 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України “Деякі питання здійснення спеціального використання водних біоресурсів”.
Так, з 4 січня 2024 року у державній електронній торговій системі «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» провели перші аукціонні торги на промисловий вилов водних біоресурсів у 2024 році.
Також Держрибагентством в електронній торговій системі “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” опубліковано оголошення про проведення аукціону з продажу права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) Сухого лиману для цілей морської аквакультури.
Суб’єкти господарювання, які планують здійснювати господарську діяльність у сфері марикультури, можуть подати свої заявки на участь в аукціонних торгах до 20 години 18.03.2024.
Аукціон відбудеться 19 березня 2024 року. Розпорядженням Уряду від 26.01.2024 № 60-р вперше в історії України прийнято рішення щодо надання на умовах оренди частини акваторії Сухого лиману для цілей морської аквакультури.
Стартова ціна лота складає 7152,08 грн, строк оренди – 7 років.
Загалом Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться цінні харчові і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток. Крім того, широкомасштабне впровадження такої діяльності дозволить підвищити загальну продуктивність екосистем та розширити біологічне розмаїття.
Довідка. Щука – хижа риба, яка представляє рід “щукові”. Ця хижачка водиться практично у всіх середніх і великих водоймах, хоча зустрічається так само і в малих річках, ставках і озерах. При цьому щука населяє прісні водойми по всій планеті, на території багатьох країн світу.
Щуки комфортно себе почувають в водоймах з кислотністю порядку рН-4,75. Коли починається зниження рівня кисню у водоймі, у хижачки починаються проблеми з диханням. Тому щуки досить часто гинуть в зимовий період в водоймах, де рівень кисню знижується до критичної позначки. Виходячи з цього, можна сміливо говорити про те, що щука комфортно себе почуває в умовах чистої води, збагаченої киснем.
Щука здатна виростати в довжину до півтора метра і важити при цьому близько 30 кг, а то і більше. Риба відрізняється прогонистой формою, порівняно великою головою і пащею. Забарвлення хижачки залежить від умов проживання, а точніше наявності водної рослинності. Тому її забарвлення може варіюватися від сіро-зеленого, до сірувато-жовтуватого або сірувато-бурого кольору, що характерно для відтінку спинної частини. З боків же можлива наявність поперечних смуг, а також великих бурих або оливкових плям, темного відтінку. Плавці парні і мають характерний помаранчевий відтінок. Найчастіше, в деяких озерах зустрічаються щуки сріблястого кольору.
Цікавий факт! Відрізнити самку від самця можна за допомогою форми сечостатевого отвору: у самців отвір схожий на вузьку довгасту щілину, а у самок цей отвір починається з поглиблення овальної форми, окресленої рожевою облямівкою.
Нагадаємо, популярність риби у світі продовжує зростати, а споживання перевищує будь-які попередні показники. Нині глобальне споживання риби становить понад 20 кілограмів на особу щороку.
Забудьте про гачок, волосінь і грузило. Ізраїльська харчова технологічна компанія вперше в історії надрукувала готове до приготування філе риби на 3D-принтері, використовуючи клітини тварин, культивовані та вирощені в лабораторії.
Рибну галузь очікують істотні законодавчі зміни — вже розроблено кілька нормативних актів, які стосуються електронної системи управління рибальством.
Парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики першочергово розгляне законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з незаконним рибальством та пришвидшення інтеграції України з ринками країн ЄС.
У 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою РФ, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.
Науковці можуть навіть не заходити у воду, аби зʼясувати кількість прибережної риби завдяки штучному інтелекту.
У 2022 році майже 4 тис. суб’єктів господарювання здійснювали діяльність в умовах аквакультури. Загалом вони виростили понад 14,6 тис. т водних біоресурсів.
Анна Лиса