Новини / Технології     24 травня 2023 14:23

Вчені розробили технологію штучного інтелекту, яка дає змогу підрахувати кількість риби у водоймі


Науковці можуть навіть не заходити у воду, аби зʼясувати кількість прибережної риби завдяки штучному інтелекту.

Відповідне дослідження опубліковане в журналі Marine Policy.

ШІ надасть можливість підраховувати свої рибні запаси навіть для найменш розвинутих країн, бо не потребуватиме значних коштів на дослідження і постійний моніторинг популяцій. Для України як країни у стані війни це особливо важливо, адже зараз кожна копійка під обліком, і так буде ще довготривалий час післявоєнної відбудови.

Завдяки прогресу в супутникових даних і алгоритмах машинного навчання дослідники відділу морських наук WCS (США) створили модель, яка успішно оцінила рибні запаси з точністю 85 % в пілотному регіоні західної частини Індійського океану.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, управління порту Монреаля застосовує штучний інтелект, який допомагає вимірювати та зменшувати викиди вуглекислого газу з суден.

У Нідерландах запущено оновлену систему водної нарізки овочів. Нею керує штучний інтелект, що дозволяє продовжити термін зберігання продукції.

Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Минулими роками впровадження інновацій у сільське господарство дало змогу коригувати способи обробки культур та інші процеси. Фермерові навіть не потрібно мати досвід, щоб використовувати технології та побачити, як вини змінюють відповідну діяльність, роблять її вигіднішою, ефективнішою, безпечнішою та простішою.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Вчені створили міні робота-фею для запилення рослин.

Компанія “Епіцентр” використовує штучний інтелект (ШІ) для створення контенту, елементів програмного коду, рекламних банерів та голосових повідомлень.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також