Новини    20 лютого 2018 16:42

Єврокомісія: Аграрний експорт ЄС до України зріс на 200 млн євро


За минулий рік вартість експорту агропродовольчої продукції з України до ЄС зросла на 27% або на 1,2 млрд євро. Такі дані містяться у останньому щомісячному торговельному звіті, оприлюдненому Єврокомісією 19 лютого, повідомляє Укрінформ. Експорт агропродовольчої продукції Євросоюзу до України за останні 12 місяців зріс на понад 200 млн євро.

«За останні 12 місяців ЄС імпортував найбільше агропродовольчої продукції з Бразилії (11,8 млрд євро), США (11 млрд євро), Аргентини (5,7 млрд євро). Також у цьому списку присутні Україна, Китай, Індонезія, Швейцарія і Туреччина. Сума імпорту в ЄС коливається в межах 4,5-5,5 млрд євро для кожної з цих країн», – йдеться у повідомленні.

За даними  представництва Європейського Союзу в Україні, загалом, у 2017 році вартість експорту агропродовольчої продукції ЄС склала 137,9 млрд євро. Такий показник свідчить про стійке зростання у порівнянні з 2016 роком – на 5,1% (у вартісних показниках).

«Найбільше зростання у щорічній вартості експорту агропродовольчої продукції було зафіксовано до США на 6%, Росії на 16% та деяких азійських ринків – зокрема, Японії на 11%, Китаю 5%, Гонконгу на 10% та Південної Кореї на 13%. За останні 12 місяців найкращі показники експорту було зареєстровано у сферах винних виробів, спиртних напоїв та лікерів, а також корму для домашніх тварин. Натомість, експорт пшениці та інших зернових, а також свинини впав», – заявили там.

Імпорт агропродровольчої продукції до ЄС також зріс, хоча дещо повільніше за експорт. У такий спосіб торговельний баланс для агропродровольчої продукції залишається позитивним: експорт переважає імпорт на 20,5 млрд євро.

З 28 лютого поточного року до країн ЄС матиме право експорту 291 українське підприємство, у тому числі 111 виробників харчових продуктів, зокрема, м’яса птиці, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів. Також до Євросоюзу можуть експортувати свої товари 180 підприємств-виробників нехарчових продуктів тваринного походження, таких як пухо-перова сировина, шкірсировина, корми для непродуктивних тварин, субпродукти нехарчові, племінний матеріал, інші нехарчові продукти тваринного походження.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...