Новини    26 вересня 2023 13:23

В Україні прогнозують нестачу елеваторів цієї зими


Українським аграріям поки що вистачає елеваторів, але зараз триває збір соняшнику, а також не всі обсяги ранніх культур — ріпаку, ячменю та озимої пшениці — були вивезені.

Про це заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль, повідомляє “Медіацентр Україна”.

“Якщо Польща, Болгарія та Словаччина не змінять свого рішення щодо заборони імпорту українського зерна, ми все одне будемо користуватись транзитом через їхню територію. Працюють порти Дунаю, працюють залізничний та автомобільний транспорт. Якщо не буде додаткових перешкод, транзит буде відбуватися через польські порти. Це буде довше, і тому в жовтні та листопаді можуть виникнути проблеми зі складськими приміщеннями, адже урожай цього року на рівні минулого або навіть більше”, — розповів Коваль.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проте, на його думку, українські аграрії подолають ці проблеми. Є досвід минулого року, коли для зберігання агропродукції використовувалися тимчасові склади, полімерні рукави тощо.

Нагадаємо, будувати елеватори з нуля у цьому сезоні аграрії в Україні стали менше. Натомість більше бажаючих модернізувати існуючі зерносховища.

На елеваторах почали зростати ціни за послугу зберігання — з 2 грн на добу до 11 грн. Так елеваторники компенсують відсутність в роботі зерносховищ коефіцієнта оборотності в поточних умовах.

Агрохолдинг ІМК за наступні 10 років планує інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy. Серед іншого стратегія передбачає переведення зерносушарок на біопаливо.

Читайте також: Що робити у разі аварійного знеструмлення зерносушарки: поради від KMZ Industries

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть компанії Grain Alliance Group кредит у 10 млн євро для модернізації зерносховища компанії у Словаччині.

Раніше фахівці назвали вартість тимчасового модульного зерносховища.

Створення мережі зерносховищ у сусідніх європейських державах, що запропонували експерти США, розв’яже проблему експорту нового врожаю.

На елеваторі “Сквирського комбінату хлібопродуктів” провели модернізацію зерноочисного обладнання. Зокрема діючі зернові сепаратори демонтували та встановили сучасний плоскорешітний сепаратор Горизонт К-300 виробництва ТОВ “ОЛИС”.

На Чернігівщині розбудовується елеватор, який після закінчення проєкту матиме загальну потужність одночасного зберігання на близько 23 000 тонн

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...