Новини    11 травня 2023 18:09

Wainwright’s Honey та український бренд “Медові Брати” продаж фасованого меду у Великій Британії

Продукція представлена в Ліверпулі на період "Євробачення-2023"

Нещодавно Wainwright’s Honey спільно з “Медові Брати” (Honey Brothers) запустили пілотний продаж партії фасованого меду в мережі Marks and Spencer, що у Великій Британії, повідомив співзасновник українського бренду Дмитро Кушнір у Facebook.

Продукція в жовто-синіх кольорах, з елементами вишиванок і гордим написом Ukrainian Honey представлена в Ліверпулі на період “Євробачення-2023”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наступним кроком стане виведення лінійки унікальних українських медів, безпосередньо від пасічників, із зазначенням імені пасічника та медового теруару на засадах fair trade в ту саму мережу, та не тільки, на постійній основі. Вже зараз активно над цим працюємо, — додав він.

Нагадаємо, за рік мед почав приносити стабільні прибутки та високу виручку експортерам України, тоді як його основними споживачами виступають країни Європейського Союзу.

На Київщині переробне підприємство ТОВ “ЕКО-МедОК” вже багато років співпрацює з пасічниками. За результатами 2022 року компанія вийшла на заплановані показники продажів, падіння не було, але й глобального росту також.

Майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного контролюючого органу немає.

MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Розслідування ЄС показало, що майже половина меду, імпортованого до ЄС, може бути “фальсифікованою”, а близько 60% — з домішками сторонніх цукрів. З продукту, перевіреного в межах розслідування, 46% не відповідали Директиві щодо меду – законодавству ЄС, яке визначає, що можна маркувати медом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...