Новини    12 листопада 2022 15:16

Виробництво меду у 2023 році може скоротитися на 50%


Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Про це виданню Kurkul.com розповів бджоляр та співзасновник ТМ “Знатний мед” Валерій Курейко.

“Основними негативними факторами поточного року є руйнування пасік та неможливість їх обслуговування на територіях, які окуповані, або де ведуться активні бойові дії”, — пояснив бджоляр.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На думку фахівців, галузь вже зменшилась мінімум на третину, а врятує її тільки відданість бджолярів і той факт, що 90% пасік в нашій країні приватні і вони були розповсюджені по всій території України. Тому в регіонах, які менше постраждали від російської агресії, пасічники продовжують свою діяльність, попри здорожчання інвентарю, дефіцит препаратів для бджіл, зниження платоспроможності населення, перебої з електрикою та інші негаразди.

“При цьому, погодні умови у 2022 році були дуже сприятливі для бджільництва — був хороший взяток з білої акації, ріпаку, липи, соняшнику, різнотрав’я. Картину зіпсував хіба що дощовий та холодний вересень. Щодо перспектив, то зважаючи попередні втрати і специфіку поточного сезону, навіть за сприятливих погодних умов, із зимівлі вийде не більше 50-60% бджолосімей”, — йдеться у повідомленні пасічника.

Фахівці ТМ “Знатний Мед” прогнозують, що наступний рік буде менш сприятливим щодо погодних умов. Крім того, зменшились посівні площі медоносних культур. Регіони, що постраждали від війни, будуть відновлюватись ще не один рік, в тому числі щодо екологічного стану.

Читайте також: Біологічна зброя українців: у Бучі бджоли знешкодили розтяжку з гранатою

Всі згадані фактори можуть призвести до скорочення галузі на 50% у наступному році.

Нагадаємо, бджолярам, які боронять Україну від окупантів, а також членам їхніх родин можуть надати допомогу на відновлення пасіки. Крім того, дітям і дружинам бджолярів, які перебувають в окупації чи в зоні воєнних дій можна отримати прихисток і гуманітарну підтримку.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...