Новини / Аналітика     11 січня 2023 18:27

Більшість пасічників продає мед експортерам за заниженими цінами

До повномасштабної війни бджолярам платили 65 грн/кг і зараз платять так само, а восени зовсім скинули ціну до 58-60 грн/кг, хоча попит не змінився

Майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного контролюючого органу немає. Про це розповів пасічник Андрій Баскевич, передає AgroPortal.ua. Його пасіка на Полтавщині налічує 250 бджолосімей.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ціна на мед у 2022 році була занизькою. Оскільки мед є експортним продуктом, його продають за кордон, гроші заходять в євро. Але виробнику (пасічнику) ціну не підняли, а навіть навпаки — знизили через те, що курс валют виріс. До війни бджолярам платили 65 грн/кг і зараз платять так само, а восени зовсім скинули ціну до 58-60 грн/кг, хоч Європа та США як брали його, так і беруть, — зазначив Баскевич.

За його словами, експортери домовилися про ціну 60 грн за 1 кг, і пасічник здає, адже потрібно за щось жити. Коли здачі меду перестають йти, експортер ціну підіймати.

Нагадаємо, MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також