Новини / Аналітика     09 травня 2023 20:49

Від продажу меду до ЄС Україна отримала $120 млн виручки

Попри те, що в кількісному значенні обсяги його продажів демонструють коливання, завдяки зростанню цін з 2021 року це не надто впливає на суму загального доходу

За рік мед почав приносити стабільні прибутки та високу виручку експортерам України, тоді як його основними споживачами виступають країни Європейського Союзу. Про це повідомили в Українській асоціації аграрного експорту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Попри те, що в кількісному значенні обсяги його продажів демонструють коливання, завдяки зростанню цін з 2021 року це не надто впливає на суму загального доходу.

У 2022 році продажі нашою країною меду на закордонних ринках дещо знизились — 48 тис. т (-17%) вартістю $137 млн (-5%), при цьому експортна ціна сягнула 2853 $/т, — пояснюють аналітики.

Від країн Європейського Союзу за минулий рік вдалося отримати виручку за експорт меду $120 млн. Це 88% від загальної вартості.

Основними покупцями українського меду в 2022 році визначено країни:

  • Бельгія – $6 млн,
  • Іспанія – $6 млн,
  • Італія – $7 млн,
  • США – $10 млн,
  • Франція – $11 млн,
  • Польща – $24 млн,
  • Німеччина – $38 млн.

Також продукт бджільництва з України імпортували Сомалі, ОАЕ, Катар, Ізраїль, Туреччина, Японія ($1,7 млн).

Нагадаємо, На Київщині переробне підприємство ТОВ “ЕКО-МедОК” вже багато років співпрацює з пасічниками. За результатами 2022 року компанія вийшла на заплановані показники продажів, падіння не було, але й глобального росту також.

Майже 90% пасічників України свій мед продають за кордон, звісно, не напряму, а через експортера. Він і формує ціну, і ніякого державного контролюючого органу немає.

MeliBio співпрацює з Narayan Foods для запуску своїх продуктів у європейських магазинах. Завдяки партнерству на полицях магазинів під брендом Better Foodie Narayan Foods компанія MeliBio представить лінійку рослинних медових продуктів, виготовлених без використання бджіл.

Війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Галузь зазнала великих збитків, а для відновлення втрачених пасік потрібні великі кошти.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Провідна компанія Японії Yamada Bee Company Group, яка виробляє мед, косметичні та лікарські засоби, біологічно активі харчові добавки з прополісу та інших супутніх продуктів бджолярства почала експорт в Японію додаткових обсягів українського меду.

Розслідування ЄС показало, що майже половина меду, імпортованого до ЄС, може бути “фальсифікованою”, а близько 60% — з домішками сторонніх цукрів. З продукту, перевіреного в межах розслідування, 46% не відповідали Директиві щодо меду – законодавству ЄС, яке визначає, що можна маркувати медом.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також