Новини / Логістика     03 грудня 2022 15:10

Взимку витрати аграріїв на перевезення зерна зростуть вдвічі – УКАБ


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) заявляє, що витрати аграріїв на перевезення зерна залізницею з 1 грудня 2022 року зростають майже у два рази.

Про це йдеться у повідомленні асоціації.

Таке зростання спричинено рішенням АТ “Укрзалізниця”  щодо збільшення фактичної ставки за користування вагоном-зерновозом на 53% з 2817 грн/добу до граничного рівня 4300 грн/добу та зменшенням швидкості перевезення зерна на 45%. Фактично, мінімальна вартість перевезення, наприклад, на середню відстань 650 км підіймається з 1100 грн/т до 2200 грн/т. Водночас фінальна вартість перевезення може бути лише вищою, адже АТ “Укрзалізниця” реалізовує послуги на користування зерновозами на аукціонах з підвищення цін”, – йдеться в повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Експерти УКАБ зазначають, що зважаючи на штучне обмеження пропозиції зерновозів на аукціонах з боку “Укрзалізниці”, очікувати на здешевлення вартості перевезень не доводиться.

“Також продовжується накопичення черг з вагонів на західних переходах, що зменшує загальну швидкість перевезень. Минулого тижня УКАБ направив звернення до керівництва АТ “Укрзалізниця” щодо можливості не підвищувати ставку на зерновози одразу на 53%, проте поки отримали лише коментарі представників УЗ, що таке рішення відповідає зміненому місяць тому внутрішньому порядку “Укрзалізниці””, – розповіли в організації.

Читайте також: Французька компанія Ermewa передасть Україні 200 вагонів-зерновозів

Нагадаємо, після чергових торгів на послуги використання вагонів-зерновозів “Укрзалізниці” ціна зросла майже у 10 разів.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Натомість у червні та липні “Агропросперіс” закупив 20 зерновозів TAD AGRO 55-3.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також